Korona pomalu odchází a brzy přijde hyperinflace – Jak na tom vydělat?

ZDROJ:KRYPTOMGAZIN.SK
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Velikonoční akce! VIP, Signály a Kurzy, vše se slevou 50 %.

  • Trading11 VIP  – základní analýzy, týdenní streamy a postřehy ze světa kryptoměn
  • Trading11 Signály  – přístup do VIP, k tomu více streamů, LIVE chat na Discordu a hlavně signály na nákup a prodej (nejen) kryptoměn

Celosvětová ekonomická krize spojená s největší pandemií v novodobé historii nechala finanční systémy ve většině států ve velmi špatném stavu. Zatímco trh s akciemi a kryptoměnami zaznamenal největší růst tohoto tisíciletí, většina firem zkrachovala, průmysl turismu či služeb je v troskách, globální zásobovací řetězce se významně zpomalily, díky čemuž je náročné vyrábět, ceny železa, hliníku a dalších materiálů stoupají a vlády po celém světě se snaží udržet své ekonomiky nad vodou tištěním obrovského množství peněz.

Zajímavost: Příběh o tom, jak Joe Biden zničí dolar a euro – Týká se to všech a tady je řešení!

Vlády potlačují dopad krize na ekonomiku tištěním peněz a výsledkem bude velká inflace

Na Kryptomagazinu o tom často píšeme a upozorňujeme, že špatné časy rozhodně neskončí “zkrocením” jednoho viru. Přichází období šílené inflace, která se nás zatím velmi nedotkla, protože lidé mají tendenci více šetřit. Nové peníze tedy vstupují do ekonomiky velmi pomalu a oficiální indexy inflace se drží na nízkých číslech.

I když, ceny některých majetků už začaly růst. Hlavně ceny kryptoměn a akcií firem, které benefitují z lockdownu. Už v tomto roce však můžeme očekávat, že i cenovky spotřebních produktů v obchodech neúměrně vzrostou a v následujících letech bude tento trend pokračovat.

Myslíte si, že v příštích letech svět zasáhne silná inflace?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Přístup do naší VIP skupiny k signálům a kurzům obchodování nyní nabízíme se slevou 50 %, tak neváhejte a využijte toho. Akce platí do konce velké noci!
>>> Získejte Trading11 signály , analýzy a kurzy <<<

Hrozí Americe, Evropě a dalším velkým ekonomikám hyperinflace? V nějaké formě určitě a ekonomové, politici a bankéři se na to připravují. Je dokonce možné, že finanční systém tak, jak jej známe, přestane fungovat a vymyslíme něco nového. Někteří fanoušci kryptoměn dokonce zastávají názor, že toto je skvělá šance pro Bitcoin. Těžko říct, jestli je to pravda. Ale jedno je jisté. Třeba se připravit.

Disclaimer / Tento článek je založen na základě spekulací a případových studií z minulosti. Nikdo přesně neví, jak bude vypadat budoucnost a zda opravdu dojde k tak velké inflaci, jakou někteří ekonomové očekávají. Tento článek berte pouze jako inspiraci k zamyšlení a v žádném případě na jeho základě nedělejte velké finanční rozhodnutí.

Jak se připravit na globální hyperinflaci?

Pokud máte většinu svého majetku ve fiat penězích (eura, dolary, koruny) a žijete z výplaty, možná přišel čas promyslet svou finanční strategii. V opačném případě se vás nadcházející změny dotknou velmi nepříjemným způsobem.

S každou změnou přichází příležitost zlepšit si svůj životní standard. Investovat peníze do assetů, které si drží hodnotu, je rozhodně dobrý nápad. Ideální by bylo diverzifikovat majetek do vzácných kovů, nemovitostí, akcií kvalitních firem a samozřejmě i kryptoměn.

Může vás zajímat: Kvůli těmto chybám lidé prodělávají na kryptoměnách – Vyhněte se jim!

Nyní je dobrý čas vzít si hypotéku

Zajímavou možností je také shortovat samotné peníze. Při shortování vyděláváte na poklesu hodnot daného assetu (v našem případě koruny). Chcete-li otevřít short, půjčíte si daný asset (akcie, vzácné kovy ..) od brokera, následně ho prodáte a v budoucnosti, až jeho cena klesne, nakoupíte za levno a brokerovi půjčený asset vrátíte. Rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou je pak váš zisk.

Shortování peněz funguje cca stejně. Vezmete si půjčku či hypotéku a peníze investujete do něčeho, co si dlouhodobě drží svoji hodnotu. Například do nemovitosti. V budoucnu, kdy hodnota peněz klesne (a hodnota vaší nemovitosti stoupne) můžete vaši investici prodat, půjčku splatit a zůstane vám čistý zisk.

Když investoři očekávají inflaci, používají přesně tuto strategii. Dnes je možné vzít si hypotéku s téměř nulovým úrokem, protože Evropská centrální banka tiskne peníze, jako šílená, takže je opravdu ideální doba na takový typ spekulací.

A teď něco z historie:

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.