Microstrategy nakupuje BTC za dalších 240 milionů dolarů

Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Společnost business intelligence a BTC velryba, Microstrategy, rozšířila své vlastnictví BTC nákupem, který byl ohlášen v pondělí. Generální ředitel Michael Saylor oznámil nákup 5 050 BTC za přibližně 242,9 milionu dolarů za průměrnou cenu 48 099 dolarů za minci.

Formulář 8-K v pondělí zveřejnila americká komise pro cenné papíry a burzu. Společnost uvedla, že ve 3. čtvrtletí 2021 přidala do své firemní pokladny 8 957 BTC.

Přečti si také: LUNA narostla už o 750 %! Co stojí za tímto raketovým trendem?

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Microstrategy stále lídrem v nákupech

Po posledním nákupu společnost v současnosti vlastní asi 114 042 BTC získaných za celkové pořizovací náklady 3,16 miliardy dolarů. Vzhledem k současné spotové ceně BTC jsou bitcoinové podíly společnosti v hodnotě více než 5 miliard dolarů. Podle dokumentu náklady na Bitcoin společnosti Microstrategy klesají na přibližně 27 713 dolarů za BTC včetně poplatků a různých výdajů.

StormGain

Další nákup 5 050 BTC je dalším důkazem, že Saylor rozšířit svou pozici v Bitcoinu. Navzdory papírovým ztrátám na svých bitcoinových investicích ve druhém čtvrtletí společnost uvedla, že její apetit po Bitcoin zůstává nedotčen.

Od ohlášení svého prvního nákupu BTC v srpnu 2020 se společnost stala největším firemním držitelem kryptoměn podle tržní kapitalizace mezi veřejně obchodovanými firmami v USA.

Může tě zajímat: Přijímání BTC v Salvadoru – kupí se technické problémy s peněženkou

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.