Microstrategy plánuje rekordní nákup Bitcoinů! Zadluží se o $900 milionů

Microstrategy plánuje rekordní nákup Bitcoinů! Zadluží se o $900 milionů

Největší institucionální investor Microstrategy plánuje nakupovat další Bitcoiny. Společnost se v roce 2020 zviditelnila nákupy této kryptoměny za stovky milionů dolarů. A v nákupech nepřestává ani tehdy, když největší coin dosáhl ceny 50 000 $.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Microstrategy se chce zadlužit o miliardu dolarů

Firmě se loňské rozhodnutí zadlužit se kvůli nákupu BTC vyplatilo. V listopadu od věřitelů vybrala 650 milionů dolarů, které investovala, když Bitcoin stál přibližně 20 000 dolarů. Menší nákupy jsme zaznamenali i při ceně 30 000 $. Microstrategy tak celkově drží více než 71 000 BTC a brzy přidá další.

Společnost 16. 2. oznámila, že si chce na nákupy kryptoměn půjčit dalších 600 milionů, den poté ale (pravděpodobně kvůli vysokému zájmu věřitelů) tuto částku navýšila na neuvěřitelných 900 milionů dolarů. Za tyto peníze si při současné ceně může přikoupit dalších více než 16 000 BTC.

Může vás zajímat: Každý uživatel Apple Pay může nyní platit kryptoměnami

Historie nákupů BTC společnosti Microstrategy

CEO společnosti Microstrategy Michael Saylor se ve světě kryptoměn zčistajasna zjevil v srpnu 2020, kdy oznámil první nákup. V září následoval další a v říjnu ještě jeden. Tehdy jeho firma získala drtivou většinu svého kryptoměnového portfolia.

Akcie společnosti Microstrategy v reakci na tyto nákupy stouply o více než 1000 procent. Minulý týden dosáhly historického maxima 1300 $, aktuálně je to o 350 dolarů méně. Rostou tak ještě rychleji než Bitcoin!

Viz graf (svíčky = Microstrategy, oranžová čára = Bitcoin):

Microstrategy vs. bitcoin od augusta 2020
Microstrategy vs. Bitcoin od srpna 2020

Chcete i vy nakupovat Bitcoin? V žádném případě to nedělejte na dluh! A vyhněte se i obchodování na páku. Na tom se už spálili jiní frajeři. Pokud chcete nakupovat přes internet, doporučujeme použít burzu Binance, která nabízí nejlepší služby na trhu a má mizivé poplatky. Ty si ještě snížíte, pokud si vytvoříte účet přes >>> tento odkaz <<<. Získáte tak doživotní slevu 5%.

Mimochodem, kromě Bitcoinu jsou zajímavé i další kryptoměny. Ethereum 2.0 nyní čeká důležitý hard-fork!

Ethereum 2.0 se chystá na svůj první hard-fork!