Nestihli jste boom kolem marihuany? Sledujte tyto psychedelické akcie!

0
Nestihli jste boom kolem marihuany? Sledujte tyto psychedelické akcie!

Akcie společností, které se zabývají výrobou a distribucí legální marihuany, před pár lety zaznamenaly masivní boom. Nové odvětví průmyslu se od té doby docela pěkně usadilo. A ačkoliv i nyní pěkně roste, už to není ono. Pokud hledáte nové, zajímavé příležitosti na trhu, měli byste přesměrovat pozornost k psychedelickým akciím.

Klasická psychedelika, jako jsou LSD, magické houbičky či MDMA, byla v šedesátých letech i navzdory slibnému výzkumu psychologů zakázána. Rychlé šíření duševních nemocí a hlavně deprese ve světě však donutily autority uvolnit zbytečně přísná opatření a výsledkem byla psychedelická renesance. Nové výzkumy potvrzují to, co víme již 70 let. Psychedelika jsou účinnými nástroji při léčbě myriády psychických poruch včetně deprese, závislosti a PTSD. I v Česku existuje výzkumný ústav, který se zabývá těmito kontroverzními látkami.

V očekávání legalizace psychedelik ve světě (samozřejmě pro terapeutické účely) vznikají první psychedelické firmy. Tyto dvě se připravují na IPO a brzy se začnou obchodovat na NASDAQ-u.

Po přečtení tohoto článku se z vás stane lepší člověk:

Deprese: Nemoc, která si nevybírá

Compass Pathways

Londýnská společnost Compass Pathways je kryta velikány z Wall Street. Investované v ní má například Peter Thiel či Christian Angermayer. V roce 2018 získala povolení od FDA na výzkum jejich revoluční psylocibínové terapie (psylocibín je účinná látka houbiček).

Společnost momentálně sbírá 80 milionů dolarů, aby rozšířila svůj výzkum psylocibínu a otestovala svou terapii na dalších psychických chorobách.

Compass Pathways se na NASDAQ-u bude obchodovat pod značkou CMPS.

Havn Life Sciences

Tato kanadská psychedelická společnost vznikla teprve nedávno, ale už nyní ji můžete obchodovat na burze CSE. Najdete ji tam pod značkou HAVN. Firmu řídí Susan Chapelle a Tim Moore. Druhý jmenovaný je bývalým šéfem společnosti Green Growth Brands, která pěstuje a prodává marihuanu.

Mohlo by vás zajímat: Ropa se znovu propadá – Připravte se na levnější benzín a naftu

Havn se specializuje na celé spektrum psychedelických látek derivovaných z různých rostlin a hub. Zkoumá také efektivní metody microdosingu (praktika, při níž téměř každý den užíváte malé množství psychoaktivní látky). Podle společnosti by měla získat povolení pro první klinické studie už příští rok.

Závěr

Psychedelická revoluce teprve začíná, již v roce 2020 ale sledujeme masivní růst tohoto nového sektoru. Psychedelická medicína je stále známější po celém světě a již dávno vyrostla ze svého hipísáckého dětství. Tyto látky mají obrovskou moc a jsou schopny významně změnit psychiku člověka. Nejsou návykové, ba naopak, léčí závislosti. Mají potenciál pomoci lidem vyřešit si traumata z dětství a žít šťastný život.

Vědecké výzkumy ukazují, že psychedelická terapie může pomoci vyřešit problémy, kterým čelí naše civilizace, a poslat nás do hezčí, šťastnější a zelenější budoucnosti. Asi i proto je kolem psychedelických akcií tak velký shon.

Podívejte se, co o dlouhodobých účincích psylocibínového tripu řekl světoznámý psycholog, výzkumník, učitel a autor několika bestsellerů Jordan Peterson:

[VIDEO] Dlhodobé účinky psilocybínového „tripu“ – Jordan Peterson o výskume hubičiek

avatar
  Subscribe  
Upozornit na