OpenSea brzy dosáhne nového rekordu objemu navzdory poklesu krypto trhu

Share This Post

Přední světový trh s NFT OpenSea je připraven překonat svůj vlastní rekord v měsíčním prodeji na Ethereu, jelikož denní objemy stoupají.

Obchodní objem nezaměnitelných tokenů (NFT) společnosti OpenSea k 10. lednu představuje více než polovinu celkového objemu obchodů za celý srpen 2021, což je nejvyšší zaznamenaný měsíc. Podle Dune Analytics objem dosáhl v daném měsíci téměř 3,5 miliardy dolarů.

Trh v současnosti dosáhne maxima 6 miliard USD v objemu obchodů za leden, pokud by současný trend pokračoval.

Aktuální objem obchodů na OpenSea byl poháněn novou kolekcí PhantaBear. Ta za posledních sedm dní zaznamenala tržby 17 124,79 ETH (53 milionů USD). Bored Ape Yacht Club je těsně na druhém místě s 16 657,78 ETH (51,5 milionu dolarů).

Chceš nakoupit a obchodovat kryptoměny? Burza Binance je aktuálně nejlépe hodnocenou burzou na světě s velmi levnými poplatky za nákup. Vytvoř si nyní účet přes náš >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Mohlo by tě zajímat – Bitcoin tvoří další death cross – cena musí udržet support 40 000 $

OpenSea a trhy NFT stále rostou

Souhrnné údaje z CryptoSlam ukazují, že kolekce Doodles je lídrem v prodeji na všech NFT trzích. Má obrat téměř 56 milionů USD za posledních sedm dní. V současnosti je na třetím místě v objemu obchodů na OpenSea.

Mezi další klíčové faktory přispívající k rekordnímu tempu společnosti OpenSea podle Dune patří počet aktivních uživatelů. Ten se s číslem 260 369 rychle blíží historickému maximu 362 679 z minulého měsíce.

OpenSea ukázal, že stále existuje obrovský prostor pro zaplnění trhů NFT. Objemy obchodů zůstaly vysoké již více než šest měsíců a za posledních 30 dní celosvětově přesáhly 4 miliardy dolarů. Vzhledem k tomu mají alternativní trhy, jako je nový LooksRare (LOOKS) a Solana’s Magic Eden, v úmyslu odčerpat alespoň část objemu OpenSea.

Trhy NFT zažily od začátku nového roku skutečný nárůst zájmu. Objemy na všech platformách sledované zdrojem tržních údajů NFT NonFungible vykazují stabilní nárůst od 1. ledna. Tehdy celkový denní prodej dosáhl téměř 15 671 položek. Mezi 7. a 8. lednem prodej stoupl z 13 189 na 36 041 NFT. Denní tržby dosáhly 10. ledna měsíční maximum 29 921 NFT.

Přečti si také – Bitcoin je 3. nejvyhledávanější slovo v Česku za rok 2021 podle Google trends

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....