Potvrdilo se nám prasknutí bubliny? Bitcoin vytvořil nižší maximum!

Potvrdilo se nám prasknutí bubliny? Bitcoin vytvořil nižší maximum!

Bitcoin je dnes opět v zelených číslech poté, co včera jeho hodnota klesla na 34 300 $. Aktuálně je o tři tisíce výše od lokálního minima, ale sledovat můžeme ještě něco. Jak jsme předpovídali, Bitcoin se odrazil od hladiny 40 000 $ a ve čtvrtek tak vytvořil nižší maximum. To je první náznak toho, že se nám asi láme krátkodobý trend a korekce ještě neskončila.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

VYHODNOCENÍ! Takto hluboko ještě bude Bitcoin padat, než dosáhne dna

Argumenty pro pokračování korekce Bitcoinu

Naše komunita před týdnem v anketě předpověděla, jak hluboko až Bitcoin padne. Téměř polovinu hlasů přitom dostala možnost, že klesne na 20 000 $, nebo níže. Pokud by se tak stalo, mohl by uzavřít pouze velké CME gapy. První z těchto gapů se nachází v intervalu 18-19 150 $ a je dost možné, že právě tam bychom mohli v nejbližších týdnech zamířit.

Aby toho nebylo málo, vypadá to tak, že Bitcoin kopíruje modelový graf prasklé bubliny na finančním trhu. Po parabolickém růstu se dostal opravdu vysoko. A pokud velcí hráči nabydou přesvědčení, že nadešel čas vybrat zisky, velmi snadno se může spustit lavina výprodejů. Korekcí o 40-60% bylo v historii Bitcoinu velmi mnoho a vždy je třeba počítat s takovou eventualitou.

Samozřejmě, ani pád na dvacet tisíc by pro Bitcoin nebylo nic hrozného. Vždyť tam byl pouze před měsícem! Hladina 20 000 $ celé tři roky představovala historické maximum a my jsme ho po překonání ani jednou neotestovali. Není tedy potvrzené jako support a trhy mají tendenci takové velké milníky důkladně otestovat a vytvořit na nich likviditu.

1D BTC / USD - bitstamp
1D BTC / USD – Bitstamp

Bitcoin si zachovává dlouhodobé bullish momentum

I proto mnoho obchodníků nevěří současnému uptrendu. A narativ o Bitcoinu, který donekonečna jen roste, se ostříleným fanouškům kryptoměn moc nezdá. Ovšem svět se nyní nachází v unikátní situaci. Máme tu takzvanou pandemii, kvůli které vlády demokratických států po celém světě začaly implementovat totalitní praktiky, centrální banky tisknou peníze jako o život a instituce část z nich tlačí právě do kryptoměn a celkově zájem tradičních finančních gigantů o coiny značně stoupl.

Navíc Joe Biden včera definitivně ohlásil 1900miliardový stimulus pro americkou ekonomiku, což se obecně považuje za dlouhodobý bullish signál pro Bitcoin.

Přečtěte si komentář našeho ekonoma: Skvělá zpráva pro Bitcoin! Joe Biden avizoval fiskální stimul za 2 biliony dolarů

Argumentů pro pokles a stoupání ceny je tedy nespočítaně a nemáme ten luxus, abychom si z nich mohli vybírat ty, které se nám více líbí. Asi každý by rád nakoupil za dvacet tisíc, ale spolehnout se na to nedá. A určitě nikdo nechce, aby mu ujel další parabolický růst Bitcoinu. Takže, jak z toho ven? Nakupovat? Prodávat?

Jak se tedy postavit k nákupu / prodeji kryptoměn?

Jestliže chcete vydělat na kryptoměnách, buď musíte být finanční mág, mít velké štěstí nebo trpělivost. My doporučujeme vsadit na trpělivost, protože nám to přijde jako nejschůdnější cesta. Pomocí obchodního systému známého jako dollar cost averaging můžete během několika let vytvořit zajímavý zisk. Tento systém je jednoduchý a vhodný pro nováčky.

Mohlo by vás také zajímat:

Chlapík nabídl městu $75 milionů, aby mohl vykopat ztracený disk s krypto pokladem