PŘEHLED TRHU – Další skvělý den pro kryptoměny! Dočkáme se nového maxima?

0
PŘEHLED TRHU - Další skvělý den pro kryptoměny! Dočkáme se nového maxima?

Trh s kryptoměnami po nedělním flash crashi a třídenní akumulaci opět ukazuje svou sílu na čele s Bitcoinem, který za posledních 24 hodin zaznamenal růst o téměř 5 % a do své kapitalizace přidal dalších 10 miliard dolarů.

Hodnota Bitcoinu se tak aktuálně pohybuje kolem 11700 $ a dále roste. Hlavní část pohybu se udála během posledních šesti hodin. Bitcoin se ještě ráno obchodoval za 11200 $. Nejde tedy o žádnou extrémní pumpu, ale i tento „pomalý“ růst jistě potěšil každého fanouška kryptoměn a potrestal shortaře.

1h BTC / USD - bitstamp
1h BTC / USD – Bitstamp

Letošní high z minulé neděle se nachází na ceně 12 100 $. Následný flash crash, během kterého jsme během několika minut zaznamenali dump o 1400 $, tedy nedokázal otočit trend a nezastavil masivní růstové momentum na trhu.

Ještě stále pochybujete, že je Bitcoin na cestě ke $100k? Vyplývá to ze stock-to-flow analýzy!

Komodity na nových maximech – Z dolaru se stávají bezcenné papírky

Zlato se i dnes obchoduje na historickém maximu. To se aktuálně pohybuje na ceně 2056 $, přičemž pouze včera jsme překonali kulatých 2000 $. Tento růst je způsoben bezprecedentním tištěním dolarů americkou centrální bankou Fed.

Zlato díky současné krizi zažívá masivní comeback. Pokud chcete vědět více, dnes jsme pro vás připravili článek o zlatě a dalších komoditách. Vyplatí se je nakupovat, i když jsou tak vysoko?

(Tento článek pokračuje pod odkazem)

Zlato překonává 2000 $ hranici! Vyplatí se ho ještě nakupovat?

Ethereum testuje rezistenci na 400 $

Podobně jako Bitcoin, i Ethereum nabralo slušné momentum a aktuálně testuje kulatou hladinu 400 $. Za posledních 24 hodin si tato kryptoměna připsala 2 % a mírně tak zaostává za Bitcoinem. Je ovšem nutné dodat, že po nedělním flash crashi se mnohem rychleji vzpamatovala a prvního testu čtyřstovky jsme se dočkali už v pondělí.

Jak můžete vidět na grafu ETH / BTC, Ethereum nezaostává ani za samotným Bitcoinem, i když dnes můžeme vidět pár červených svíček. Dlouhodobý uptrend však nadále trvá a z velké části je způsoben hypem na DeFi trhu.

1h ETH/BTC – Coinbase Pro
1h ETH/BTC – Coinbase Pro

Může vás zajímat: Proč Ethereum roste rychleji než Bitcoin? Index chamtivosti na maximu

Ethereum včera také zaznamenalo úspěšné spuštění prvního veřejného multi-client PoS testnetu postaveného na technologii Casper. Jde o nový blockchain známý také jako Ethereum 2.0, který po nasazení výrazně zvýší rychlost a efektivitu sítě a umožní nasazení decentralizovaných aplikací v reálném světě.

DeFi mánie pokračuje – téměř 4,5 miliardy v trhu!

V neděli jsme vás informovali, že DeFi ekosystém dosáhl dalšího velkého milníku. Kapitalizace DeFi trhu totiž o víkendu přesáhla čtyři miliardy dolarů. Pokud jste si však mysleli, že tímto končí, byli jste na omylu. Přešly tři dny a do DeFi se přililo dalších 400 milionů. Pokud to takto půjde dál, do konce týdne budeme na pěti miliardách a koncem měsíce jich tam bude deset.

Nejvíce (více než 100 milionů) si za poslední dny připsal lídr DeFi trhu Maker. Compound konečně překonal 800 milionů dolarů a boj se vyostřuje i mezi DEXami. Balancer o pět milionů překonává Curve Finance.

Pokud chcete vědět více, přečtěte si náš poslední DeFi report.

DeFipulsecom

avatar
  Subscribe  
Upozornit na