Proč Ethereum roste rychleji než Bitcoin? Index chamtivosti na maximu!

0
Proč Ethereum rostlo rychleji než Bitcoin? Index chamtivosti na maximu!

Bitcoin, nejstarší a největší kryptoměna, se po prudkém nárůstu počátkem tohoto týdne nachází na 11měsíčním maximu okolo 11 000 dolarů. V roce 2020 to znamená nárůst o 52 %, což je téměř dvojnásobek zisků ze zlata. Skutečný růst však poháněl hlavně ETH.

Ethereum, druhá největší kryptoměna, za posledních sedm dnů vyskočila asi o 30 %, což je větší zisk než index Standard & Poor 500. Doposud Ethereum narostlo od počátku roku 2020 až o 145 %.

Čtěte také: Stále pochybujete, že je Bitcoin na cestě ke 100 000 USD? Vyplývá to ze stock-to-flow analýzy!

Populární měřítko trhu známé jako Crypto Fear and Greed Index během pouze jednoho týdne změnilo ukazatel z pásma „strach“ na pásmo „extrémní chamtivost“.

chamtivost

Co způsobilo růst BTC a ETH?

Ačkoliv BTC prokázal svou sílu, skutečnou hnací silou bylo ETH. Pokud jde o BTC, tento bull run je z velké části řízen přes FOMO. Bitcoin získal hlavně díky svému využití jako zajištění vůči inflaci, podobně jako zlato. Ethereum narostlo hlavně díky spekulacím investorů a zlepšující se situaci v oblasti základní sítě.

Čtěte také: Analýza Bitcoinu – Přišlo avizované zamítnutí, můžeme brzy očekávat pokračování v expanzi?

Následující obrázek porovnává grafy Bitcoinu a Etherea, kde je jasně vidět, jak ETH předběhlo BTC v nárůstu téměř trojnásobně.

BTC ETH

Mohlo by vás také zajímat:

Americká ekonomika se propadla za minulý kvartál o 32,9 %!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na