Velký růst BTC může zmařit naše očekávání o altcoinové sezóně!

0
Velký růst BTC může zmařit naše očekávání o altcoinové sezóně!

BTC se během minulého měsíce opět utrhl ze řetězu a láme rekordy. Na ATH se ale zatím nedostal. Silná rezistence na 12 000 USD zatím odolává. Podle kapitalizace kryptoměn můžeme usoudit, že na trhu není nový kapitál. A to je závažný problém. Pokud investoři a hlavně instituce nezačnou nakupovat BTC, na ATH můžeme zapomenout. 

Kdy začne BTC růst?

Na cenový růst Bitcoinu je v první řadě potřebný příliv nového kapitálu. Pokud obchodníci nebudou nakupovat, slabá poptávka může způsobit konsolidaci na trhu, či dokonce pokles. Jelikož kapitalizace všech kryptoměn se pohybuje na úrovni okolo 300 miliard, je zjevné, že nový kapitál na trh od roku 2017 nepřišel. Ani během minuloměsíčního růstu neevidujeme na trhu vysoký zájem o nákup. Kapitál se přelil z altcoinů do BTC. Bitcoin rostl a altcoiny spadly. To na trhu nechceme vidět!

Přečti si také: Bitcoin za 12 000 $ dokazuje, že býci mají trh pevně v rukou!

Bitcoin může růst, ale altcoiny ne!

Může se zopakovat podobná situace jako v letech 2015 a 2016. Tehdy Bitcoin šíleně rostl, protože velká část kapitálu z altcoinů byla přesunuta do BTC. Teprve následně, když Bitcoin atakoval ATH, se za cenu velkých výprodejů na altcoinovém trhu na trh přilil nový kapitál. Bitcoin si více začala všímat média a také investoři se chtěli svést na cenovém růstu. A tehdy se spustil domino efekt. Bitcoin začali nakupovat hlavně zkušení odborníci na IT, kteří věděli, jak zacházet s peněženkami a blockchainem. Cena se vyšvihla na historicky nejvyšší hodnoty. To přilákalo další krypto nadšence a cena čím dál více rostla. Až jsme se dostali na 20 000 dolarů.

Možná tě bude zajímat: Analýza BTC – Přišlo avizované zamítnutí, můžeme brzy očekávat pokračování v expanzi?

Zopakuje se minulost?

Podobný scénář se určitě může znovu zopakovat. Velký růst BTC si ale může vyžádat krutou daň v podobě extrémního propadu na altcoinovém trhu.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na