Problém Credit Suisse prináša kryptomenám dobré aj zlé správy

Share This Post

Po nedávnom krachu niekoľkých amerických bánk sa dostala do vážnych problémov aj švajčiarska Credit Suisse. Ona teda mala problémy už dlhodobo, ale teraz problém vygradoval, a aj napriek rýchlej pôžičke od Švajčiarskej národnej banky došlo k dohode o predaji. Akvizícia spoločností UBS prináša pre kryptomeny dobré, ale aj zlé správy.

Pre finančný sektor je pád takejto banky rozhodne negatívnym signálom. Banka so 167-ročnou históriou, ktorá celosvetovo zamestnáva viac ako 50 000 ľudí a ktorej hodnota sa ešte nedávno odhadovala na 80 miliárd USD, sa teraz predáva za 3,25 miliardy USD. Navyše sa predáva za silnej finančnej podpory štátu. A predáva sa konkurentovi, ktorého musel štát v roku 2008 taktiež zachraňovať.

To všetko sú paradoxy, ktoré majú aj negatívny vplyv na kryptomeny. Banky sú totiž stále dôležitým partnerom pre kryptomenové spoločnosti. A ak sú v kríze, tak sa rozhodne nebudú púšťať do spolupráce v rizikovom odvetví, za ktoré je krypto stále považované.

Má to aj svoje pozitíva

Súčasný problém Credit Suisse a ďalších bánk má pre krypto aj svoje pozitíva. Časť investorov mení svoju stratégiu a hľadá kam vložiť svoj kapitál. A tak aj napriek nepriaznivým makroekonomickým číslam sa kryptomenám darí a od začiatku roka vzrástli o viac ako 70 %. Špekuluje sa aj o začiatku býčieho trhu. S ohľadom na blížiaci sa halving bitcoinu by to bolo aj možné. 

Záver

Pád banky nie je nič pekné. O problémoch Credit Suisse sa hovorilo už dlho, ale nikto si nedokázal predstaviť, aký kritický ten problém je. Ďalšou často spomínanou problémovou bankou je Deutsche Bank (DB). Tá si za posledné dva týždne odpísala z akcií viac ako 20 % hodnoty. DB je najväčšia nemecká banka a zamestnáva viac ako 85 000 ľudí.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...