Problém Credit Suisse prináša kryptomenám dobré aj zlé správy

Share This Post

Po nedávnom krachu niekoľkých amerických bánk sa dostala do vážnych problémov aj švajčiarska Credit Suisse. Ona teda mala problémy už dlhodobo, ale teraz problém vygradoval, a aj napriek rýchlej pôžičke od Švajčiarskej národnej banky došlo k dohode o predaji. Akvizícia spoločností UBS prináša pre kryptomeny dobré, ale aj zlé správy.

Pre finančný sektor je pád takejto banky rozhodne negatívnym signálom. Banka so 167-ročnou históriou, ktorá celosvetovo zamestnáva viac ako 50 000 ľudí a ktorej hodnota sa ešte nedávno odhadovala na 80 miliárd USD, sa teraz predáva za 3,25 miliardy USD. Navyše sa predáva za silnej finančnej podpory štátu. A predáva sa konkurentovi, ktorého musel štát v roku 2008 taktiež zachraňovať.

To všetko sú paradoxy, ktoré majú aj negatívny vplyv na kryptomeny. Banky sú totiž stále dôležitým partnerom pre kryptomenové spoločnosti. A ak sú v kríze, tak sa rozhodne nebudú púšťať do spolupráce v rizikovom odvetví, za ktoré je krypto stále považované.

Má to aj svoje pozitíva

Súčasný problém Credit Suisse a ďalších bánk má pre krypto aj svoje pozitíva. Časť investorov mení svoju stratégiu a hľadá kam vložiť svoj kapitál. A tak aj napriek nepriaznivým makroekonomickým číslam sa kryptomenám darí a od začiatku roka vzrástli o viac ako 70 %. Špekuluje sa aj o začiatku býčieho trhu. S ohľadom na blížiaci sa halving bitcoinu by to bolo aj možné. 

Záver

Pád banky nie je nič pekné. O problémoch Credit Suisse sa hovorilo už dlho, ale nikto si nedokázal predstaviť, aký kritický ten problém je. Ďalšou často spomínanou problémovou bankou je Deutsche Bank (DB). Tá si za posledné dva týždne odpísala z akcií viac ako 20 % hodnoty. DB je najväčšia nemecká banka a zamestnáva viac ako 85 000 ľudí.

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré...

Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost...

JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v...

Arthur Hayes predpovedá volatilný rok 2023, po ňom má prísť silná bitcoinová rely

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Bitmex Arthur Hayes vysvetľuje, prečo...

Trezor hlási medzitýždenný nárast tržieb o 900 %

V oblasti hardvérových peňaženiek sa často spomínajú výrobcovia Ledger...

TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobie

Tento týždeň nám cenu bitcoinu ovplyvňovala veľa politika a tvorba...