Program zimního zasedání parlamentu v Indii již nezahrnuje kryptoměny

Share This Post

Vláda v Indii stále zvažuje návrh zákona, který by mohl zakázat určité kryptoměny v zemi, ale zákonodárci pravděpodobně nebudou na současném zasedání parlamentu hlasovat o žádné legislativě.

Podle páteční publikace se na zimním zasedání indická dolní komora parlamentu, Lok Sabha, pravděpodobně nebude zabývat návrhem zákona, který navrhuje zákaz „všech soukromých kryptoměn“. Návrh zákona o kryptoměnách a regulaci oficiálních digitálních měn se neobjevuje jako jeden ze sedmi návrhů zákonů na programu vládního orgánu v posledních dnech jeho zasedání v roce 2021.

Bulletin z 23. listopadu pro Lok Sabha uvedl, že indičtí zákonodárci by mohli hlasovat o legislativě, která vytváří „usnadňující rámec pro vytvoření oficiální digitální měny“, jež bude vydána centrální bankou země, Reserve Bank of India. Návrh zákona navíc navrhoval zakázat některé kryptoměny. Stejný návrh zákona se již dříve objevil na programu jednání parlamentu, ale nevedl k hlasování o regulačním rámci nebo právním postavení digitálních aktiv.

Burza Binance je aktuálně největší a pravděpodobně i nejlepší kryptoměnová burza. Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti vytvořit si účet přes náš link. Získáš tak doživotní slevu na jakýkoli obchod, který otevřeš na této burze.

Přečti si také: Srbsko a kryptoměny: Počet investorů roste – budou bývalé státy Jugoslávie kryptocentrem Evropy?

Aktuální situce v Indii

V březnu 2020 indický nejvyšší soud zrušil všeobecný zákaz kryptoměn uložený Reserve Bank of India, který vstoupil v platnost před dvěma lety. Od té doby zprávy z mnoha místních médií i prohlášení úředníků naznačují, že vláda zvažuje různá řešení, jak regulovat nebo případně zakázat digitální aktiva.

I když se indickému parlamentu nepodaří vypořádat se s legislativou týkající se kryptoměn, indický prezident Ram Nath Kovind může být schopen vydat nařízení k urychlení návrhu zákona, když Lok Sabha nezasedá, pravděpodobně mezi prosincem a lednem. Úředníci z indického ministerstva financí také údajně zvažují právní rámec, který by mohl zacházet s kryptoměnami spíše jako s komoditami než s měnami.

Přečti si také – Podle těchto 2 metrik dosáhl BTC dna korekce a rostoucí trend bude pokračovat

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....