SEBA Bank spouští regulovaný zlatý token, který umožňuje digitální vlastnictví fyzického zlata

Share This Post

Dne 15. prosince uvedla SEBA Bank, licencovaná švýcarská bankovní platforma pro digitální aktiva, regulovaný digitální token krytý fyzickým zlatem.

SEBA tvrdila, že díky své povaze v souladu s předpisy a nízké volatilitě cen zlata by mohl být zlatý token nakonec použit jako stablecoin pro transakce v řetězci.

Jinými slovy, design zlatého tokenu nese podobnost se zlatými standardy, kde jsou fiat měny svěřené vládám, které je vydávají.

Přečti si také: Nový rekord – síť BTC zpracovala za den 31 miliard dolarů v transakcích

Zlatý standard

V roce 1971 americký prezident Richard Nixon odebral od dolaru zlatý standard, kde bylo stanoveno, že každých 35 dolarů lze směnit za jednu unci zlata podle brettonwoodského systému z roku 1944.

Vyzkoušej náš produkt VIP signály! Co v něm najdeš? Kompletní přehled, analýzy a signály na 50 párů. Každý den pro tebe naši tradeři připravují kompletní náhledy do jejich aktuálně otevřených obchodů. Zároveň získáš přístup na pravidelné streamy a webináře zcela zdarma. >>> Chci koupit VIP členství <<<.

Měny kryté zlatem jsou známé svou schopností eliminovat hyperinflaci – častý strach mezi nadšenci do kryptoměn. Nesou však také odvrácenou stranu prodlužujících se ekonomických depresí, protože schopnost vlád tisknout stimuly je omezena nabídkou zlata. Žádná země na světě v současnosti neprovádí zlaté nebo stříbrné standardy.

Zlato hraje hlavní roli na kapitálových trzích. S tržní kapitalizací přes 11 bilionů dolarů nabízí investorům spolehlivé zajištění proti inflaci a uchovatele hodnoty bez ohledu na ekonomické turbulence,“ říká generální ředitel SEBA Bank Guido Buehler a dále vysvětluje: „splatnost kdykoliv přímo z rafinérií na vyžádání; náš zlatý token odstraňuje investorům třenice spojené s vlastnictvím zlata a poskytuje nákladově efektivní řešení pro vlastnictví aktive„.

SEBA dříve spustila program pro uživatele, aby získali výnosy z kryptoměn. Jde o první banku v zemi, která získala licenci na digitální úschovu.

Může tě zajímat: Po čínském zákazu investoři přesouvají kapitál na DEX – dominuje Uniswap

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....