SEBA Bank spouští regulovaný zlatý token, který umožňuje digitální vlastnictví fyzického zlata

Zlatý token
Zlatý token. Zdroj: shutterstock.com/Autor:IHX

Dne 15. prosince uvedla SEBA Bank, licencovaná švýcarská bankovní platforma pro digitální aktiva, regulovaný digitální token krytý fyzickým zlatem.

SEBA tvrdila, že díky své povaze v souladu s předpisy a nízké volatilitě cen zlata by mohl být zlatý token nakonec použit jako stablecoin pro transakce v řetězci.

Jinými slovy, design zlatého tokenu nese podobnost se zlatými standardy, kde jsou fiat měny svěřené vládám, které je vydávají.

Přečti si také: Nový rekord – síť BTC zpracovala za den 31 miliard dolarů v transakcích

Zlatý standard

V roce 1971 americký prezident Richard Nixon odebral od dolaru zlatý standard, kde bylo stanoveno, že každých 35 dolarů lze směnit za jednu unci zlata podle brettonwoodského systému z roku 1944.

Vyzkoušej náš produkt VIP signály! Co v něm najdeš? Kompletní přehled, analýzy a signály na 50 párů. Každý den pro tebe naši tradeři připravují kompletní náhledy do jejich aktuálně otevřených obchodů. Zároveň získáš přístup na pravidelné streamy a webináře zcela zdarma. >>> Chci koupit VIP členství <<<.

Měny kryté zlatem jsou známé svou schopností eliminovat hyperinflaci – častý strach mezi nadšenci do kryptoměn. Nesou však také odvrácenou stranu prodlužujících se ekonomických depresí, protože schopnost vlád tisknout stimuly je omezena nabídkou zlata. Žádná země na světě v současnosti neprovádí zlaté nebo stříbrné standardy.

Zlato hraje hlavní roli na kapitálových trzích. S tržní kapitalizací přes 11 bilionů dolarů nabízí investorům spolehlivé zajištění proti inflaci a uchovatele hodnoty bez ohledu na ekonomické turbulence,” říká generální ředitel SEBA Bank Guido Buehler a dále vysvětluje: “splatnost kdykoliv přímo z rafinérií na vyžádání; náš zlatý token odstraňuje investorům třenice spojené s vlastnictvím zlata a poskytuje nákladově efektivní řešení pro vlastnictví aktive“.

SEBA dříve spustila program pro uživatele, aby získali výnosy z kryptoměn. Jde o první banku v zemi, která získala licenci na digitální úschovu.

Může tě zajímat: Po čínském zákazu investoři přesouvají kapitál na DEX – dominuje Uniswap


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.