Výkon blockchainu společnosti Solana byl údajně zasažen útokem DDoS za posledních 24 hodin. Zdá se však, že síť zůstala online. Útok DDoS se obecně týká velkého počtu koordinovaných zařízení nebo botnetu, které zahltí síť falešným provozem, aby ji přerušily.
Nebylo by to poprvé, co Solana trpěla tímto problémem. Síť zažila v minulosti 17hodinový výpadek pro aktivitu hromadného botování počáteční nabídky DEX (IDO) na platformě DEX Raydium založené na Solaně.
Na nejnovější DDoS útok upozornila platforma NFT Blockasset 9. prosince kolem 15:00 UTC poté, co poznamenala, že:
„Uvědomujeme si, že distribuce tokenů trvá dlouho. Řetězec Solana je přetížen útoky DDoS, které ucpaly síť a způsobily zpoždění.“
Infrastrukturní firma GenesysGo zaměřená na Solanu také informovala o této záležitosti. Uvedla, že síť validátorů má problémy se zpracováním žádostí o transakce.
The #Solana validator network is experiencing issues this morning. TPS issues as the network works to process txn requests.
Remember, this is blockchain ? If your txn ID went through then it’s not lost, just pending. Growing pains is all! pic.twitter.com/2Zfagq092M— GenesysGo.sol – Shadowy Super Coder DAO (@GenesysGo) December 9, 2021
Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské částky za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokradne na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.
Přečti si také – MicroStrategy opět rozšiřuje své portfolio nákupem BTC v hodnotě 82,4 milionu USD
Síť Solana zůstává online
V této fázi je povaha incidentu nejasná, protože Solana Foundation ještě veřejně nepotvrdila žádné útoky. Mezitím Status.Solana ukazuje, že síť neutrpěla žádné výpadky a v době psaní je plně funkční.
Několik účtů na twitteru však tvrdilo, že síť utrpěla globální výpadek. Členové subredditu r/Solana dnes připisovali ucpání sítě jinému spuštění IDO na Raydium.
Mohlo by tě zajímat – Coinbase přidává „ETH2“ – jaký má význam a k čemu bude sloužit?