Ticho před bouří? 100% zisk do konce roku! Tvrdí známý Bitcoin analytik

0
Ticho před bouří? 100% zisk do konce roku! Tvrdí známý Bitcoin analytik

Známý analytik Mohit Sorout tvrdí, že Bitcoin může do konce roku dosáhnout nového historického maxima a překonat cenu 20 000 $. Postačí, když prolomí letošní high.

Cena Bitcoinu prakticky od halvingu konsoliduje v relativně úzkém intervalu. Kryptoměna se už dlouho tváří, že je připravena dělat historii, ale zatím vždy zůstalo jen při dojmech. A i když se rekordně dlouho drží na vysokých hodnotách, chybí nám volatilita. Analytik firmy Bitazu Capital Mohit Sorout tvrdí, že až prolomí tento konsolidační interval, velmi rychle dobude ATH.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Z historických dat vyplývá, že, když se Bitcoin dlouho drží v úzkém intervalu, většinou pak následuje obrovský pohyb. Právě na ten Mohit Sorout čeká. Podle jeho názoru se nového historického maxima dočkáme do tří měsíců.

Proč právě tři měsíce do nového historického maxima?

Mohitova analýza je založena na předchozích cyklech. Bitcoin se obvykle pohybuje rychle po dlouhých obdobích konsolidace a nízké volatility. Od května do konce července se obchodoval v rozmezí 800 – 9800 $. Tříměsíční konsolidaci ukončil pumpou na 12200 dolarů – 32% rallye během několika hodin.

To je pouze ticho před bouří. Pokud by dnes Bitcoin prorazil strop, pravděpodobně by se zastavil až na současném ATH 20 000 $ – napsal na svém Twitteru.

Sorout si myslí, že se to stane v následujících třech měsících. Toto časové rozmezí podložil analýzou historických dat.

Se Soroutovým odhadem souhlasí i další prominentní analytici a podporuje to i úspěšný model založený na Metcalfeho zákoně.

Jak dělat dlouhodobé predikce Bitcoinu? Otázka stará jako Bitcoin sám. V minulém roce PlanB zpopularizoval stock-to-flow, který však má v sobě pár fundamentálních chyb. Model založený na Metcalfeho zákoně přitom už tři roky dává přesné predikce. Více se dočtete zde:

Jak na dlouhodobé predikce? Úspěšný model Bitcoinu založený na Metcalfeho zákoně

avatar
  Subscribe  
Upozornit na