Filecoin – Nový HOT altcoin vytvořil památný moment na burzách

0
Filecoin - Nový HOT altcoin vytvořil památný moment na burzách

Filecoin FIL je momentálně nejžhavější altcoin na trhu. Po třech letech čekání konečně přichází na burzy a za necelých 24 hodin udělal větší pohyby než Bitcoin za poslední dva roky. Nakonec se ustálil mezi hladinami 40-50 $. Otevírací cena na burzách však byla více než 100 $ a na Krakenu dosáhl maxima 150 $.

Může vás zajímat: Coinbase spolupracuje s policií na 1900 případech – I z Česka

30m SOUBOR / USDT Kraken
30m FIL/USDT – Kraken

Filecoin futures kontrakty se ale obchodují podstatně níže. Na FTX – největším trhu s Filecoin deriváty – stojí kolem 20 $. Trh pravděpodobně počítá s budoucí inflací celkového objemu tokenů v oběhu – tvrdí Eric Turner, ředitel výzkumu ve společnosti Messari.

Podstatně výše než cena ICO z července 2017, kdy se FIL tokeny prodávaly od 1 do 5 $. Při současných cenách raní investoři udělali za tři roky zisk 700-3900%.

Památný moment Filecoinu – Toto se jen tak brzy nebude opakovat

Partner Multicoin Capital Kyle Samani označil první hodiny obchodování Filecoinu za památný moment, který vejde do historie kryptoměn. Coin se v jednom momentě na burzách obchodoval za 15 až 120 $. Něco podobného jsme ještě nikdy neviděli.

Co je Filecoin

Jak název napovídá, Filecoin přináší technologii decentralizovaného úložiště souborů. Jakýsi blockchainový cloud, který má obrovský potenciál a velkou podporu ze strany korporací. V roce 2017 Filecoin v ICO fázi vybral neuvěřitelných 257 milionů dolarů. Vývoj technologie trval ještě tři roky a určitě o něm uslyšíme.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na