Monero spouští hard-fork, zatímco se americká vláda pokouší prolomit jeho anonymitu

0
Monero spouští hard-fork, zatímco se americká vláda pokouší prolomit jeho anonymitu

Ještě v září vývojáři Monera XMR oznámili velkou aktualizaci, na níž pracovalo 30 dobrovolníků. Vylepšení sítě přináší kompaktnější transakce a lepší rychlost. Monero tak reaguje na tlak konkurentů a snahy americké vlády o prolomení nejdůležitější výhody Monera, kterou je anonymita.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Monero hard-fork Oxygen Orion přináší důležité vylepšení sítě

Monero tým dnes zveřejnil novou verzi Monero nodu s kódovým označením Oxygen Orion. Středem pozornosti v tomto updatu je technologie „Compact linkable Spontaneous Anonymous Group“ – CLSAG. Tato funkce umožňuje snížit objem transakcí o 25%, zvýšit rychlost potvrzování o 10% a uchovat přitom anonymitu transakcí.

„CLSAG přináší rychlejší, levnější transakce a rigorózní bezpečnost.“

Kromě CLSAG update přináší vylepšení bezpečnosti sítě, hlavně v souvislosti s Dandelion++ (systém, který je zodpovědný za schovávání IP adres).

Toto vylepšení přichází ve formě hard-forku, takže je velmi důležité, aby každý účastník sítě aktualizoval svůj software. Uživatelé, kteří uchovávají XMR v hardwarové peněžence, potřebují aktualizaci svého zařízení.

Výzkum naznačuje, že Satoshi Nakamoto založil i Monero! Víte o tom?

Hard-fork přichází v době, kdy americká vláda vypsala odměnu za hacknutí Monera

Americký daňový úřad IRS má Monero již dlouhou dobu v zubech a nedávno se rozhodl jednat. Vypsal veřejnou soutěž s odměnou 625 000 $ pro každého, komu se podaří prolomit anonymitu této kryptoměny. Začátkem října vybral dvě firmy, mezi nimiž je i známá Chainalysis.

Navíc Oddělení národní bezpečnosti tvrdí, že získalo nástroj, pomocí kterého dokáže prolomit anonymitu Monera, i když odborníci pochybují o pravdivosti těchto tvrzení.

Anonymní kryptoměna Zcash se mezitím blíží k halvingu, který se stane někdy v listopadu. Někteří analytici věří, že to povede k masivnímu růstu hodnoty této kryptoměny.

1 W XMR / USD - Bitfinex
Monero překonává dlouhodobý klesající kanál – Konec downtrendu!

Monero je tedy pod tlakem z několika stran, ale přesto zůstává jednou z nejziskovějších kryptoměn na trhu. Na grafu XMR / USD po proražení dvouletého klesajícího kanálu a high z roku 2019 vidíme krásný bullish setup. Podobný setup má ještě jeden altcoin. Najdete ho v tomto článku i s analýzou.

Mohlo by vás také zajímat:

Coinbase spolupracuje s policií na 1900 případech – I z Česka

avatar
  Subscribe  
Upozornit na