Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Bitcoin a zlato sú stále najlepšou poistkou proti korupcii a neschopnosti

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber top 5 článkov plus bonusovú správu:

Milión adries už vlastní aspoň 1 celý bitcoin

Možno aj minuloročný prepad ceny BTC prispel k tomu, že dnes existuje už milión adries, na ktorých je uložený aspoň jeden celý bitcoin. Bitcoin dosiahol v novembri 2021 divokého maxima 69 000 dolárov. A napriek zdravej rally v tohtoročnom prvom štvrťroku je jeho cena stále takmer o dve tretiny nižšie ako vtedy. Tento pokles ceny uľahčil ľuďom naskočiť na bitcoinový vlak či pokračovať v rýchlejšom „striedaní satov“. Naposledy sa počet adries so statusom celého BTC výrazne zvýšil na konci februára minulého roka. Vtedy bol bitcoin zhruba v polovici korekcie po svojom ATH.

Nesplácanie amerického dlhu by mohlo bitcoin poslať do TOP 3 aktív

Mnoho investorov teraz považuje BTC za kráľa „digitálneho zlata“. Bitcoin sa tak stal populárnejším ako všetky fiat meny. Podľa najnovšieho prieskumu agentúry Bloomberg News by sa Bitcoin (BTC) mohol stať tretím najžiadanejším aktívom na svete v prípade, že by USA nesplácali svoj dlh. Podľa výsledkov tohto prieskumu značný počet investorov teraz považuje BTC za kráľa „digitálneho zlata“. Stáva sa dokonca populárnejším ako všetky fiat meny, vrátane investorských stálic, ako je americký dolár, japonský jen či švajčiarsky frank.

CBO: USA sa čoskoro môžu ocitnúť v neschopnosti plniť svoje finančné záväzky

Podľa najnovšej správy Rozpočtového úradu Kongresu (Congressional Budget Office, CBO) USA existuje vážne riziko, že vláda Spojených štátov nebude schopná plniť svoje finančné záväzky. CBO predpovedá, že ak sa limit dlhu nezmení, USA by sa čoskoro mohli stretávať s významnými problémami. Podľa rozpočtového úradu Kongresu existuje „významné riziko“, že federálna vláda nebude schopná plniť všetky svoje záväzky už v prvých dvoch týždňoch júna, pokiaľ nedôjde k zmene dlhového limitu. CBO odhaduje, že tohtoročný federálny rozpočtový deficit dosiahne čiastku 1,5 bilióna amerických dolárov, čo je o 100 miliárd dolárov viac ako pôvodne odhadované vo februári. Rozpočtový úrad Spojených štátov amerických predpovedá, že ročné deficity sa takmer zdvojnásobia počas dekády a už v roku 2033 USA dosiahnu najvyššiu úroveň štátneho dlhu, aká kedy bola zdokumentovaná v histórii krajiny.

Kryptomeny ešte nikdy nezažili dlhú recesiu

Nad kryptotrhmi sa vznáša potenciál recesie v USA, pričom pre prečkanie búrky je rozhodujúci cash flow a reálna využiteľnosť. Spojené štáty by mohli smerovať k recesii, čo je pre kryptografický priemysel potenciálne bezprecedentná skúška. Okrem dvojmesačnej recesie okolo pandémie Covidu krypto nikdy nezažilo žiadny legitímny hospodársky pokles. Hypotékami poháňaná „veľká recesia“ v rokoch 2007 až 2009 predchádzala spusteniu BTC siete – teda dávno pred NFT a Web3. Predikčné modely newyorského Federálneho rezervného systému ukazujú s 68-percentnou pravdepodobnosťou, že recesia udrie počas budúceho roka. Oproti predpovediam z doby pred iba piatimi mesiacmi tak vidíme hrozivý 30-percentný skok.

Tether drží a bude zo svojich ziskov nakupovať ďalšie bitcoiny

Posledná atestačná správa odhalila, že spoločnosť Tether drží vo svojom portfóliu, ktorým kryje nimi vydávaný stablecoin USDT, aj bitcoin (BTC). Vo svojich nákupoch primárnej kryptomeny chce pokračovať aj naďalej. Spoločnosť 17. mája totiž uviedla, že až 15 % svojich prevádzkových ziskov nasmeruje práve na nákup ďalších bitcoinov. K 31. marcu Tether už vlastnil bitcoiny v hodnote 1,5 miliardy dolárov, čo zodpovedá zhruba 52 600 tokenom. Len pre zaujímavosť: v prípade, že by ich spoločnosť konsolidovala do jednej peňaženky, razom by sa táto adresa stala trinástym najväčším držiteľom BTC na svete.

Bonusová správa

Bitcoin a zlato sú stále najlepšou poistkou proti korupcii a neschopnosti, hovorí Kiyosaki

Robert Kiyosaki, autor knihy Bohatý otec, chudobný otec, sa celkom ostro vyjadril na adresu amerického prezidenta Joea Bidena.

Vzhľadom na to, že rokovania o dlhovom strope v USA nevedú k žiadnemu výsledku, ekonómovia sa pýtajú, či sa táto situácia môže zvrtnúť v masívny globálny finančný krach. A to aj napriek tomu, že politici stále tvrdia, že dôjde k mäkkému pristátiu.

Kiyosaki tomuto tvrdeniu neverí a vyzval investorov, aby sa obrátili k zlatu, striebru a bitcoinu. To sú aktíva, ktoré ich môžu (aspoň podľa jeho slov) ochrániť.

Autor knihy o finančnej gramotnosti je známy svojimi pesimistickými názormi na súčasnú svetovú ekonomiku a jej vyhliadky. Kiyosaki tiež upozornil na korupciu v krajine, ktorá je podľa neho (kvôli súčasným vodcom) vysoká.

V samostatnom tweete sa Kiyosaki pustil do Bidena a uviedol, že súčasný americký prezident je „najsenilnejší, najskorumpovanejší a najneschopnejší“ v histórii krajiny.

Related Posts

Inflácia v USA spomalila pod 3 %

Spotrebiteľské ceny v USA v júli síce mierne vzrástli,...

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...