Veřejné společnosti drží Bitcoin za 7 miliard USD – Institucionální zájem roste!

0
Veřejné společnosti drží Bitcoin za 7 miliard USD - Institucionální zájem roste!

Hodnota Grayscale Bitcoinů v sumě 5,1 miliardy dolarů je prudce doháněná společnostmi jako CoinShares a MicroStrategy. Bitcoin držený ve veřejných společnostech dosáhl letos 6,8 miliardy dolarů. Do Bitcoinu celkově investovalo 13 veřejných společností.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Gigant správy aktiv Grayscale zůstává největším hráčem BTC se 449 596 BTC (5,14 miliardy dolarů) pod kontrolou, za kterým následuje CoinShares s počtem 69 730 BTC (797 milionů dolarů). Microstrategy má 38 250 BTC (437,1 milionu dolarů). Na čtvrtém místě je Galaxy Digital od Mika Novogratze, který ovládá 16 551 BTC (189,1 milionu dolarů).

Čtěte také: Jak na dlouhodobé predikce? Úspěšný model Bitcoinu založený na Metcalfeho zákoně

Celkově ​​13 společností vlastní téměř 600 000 BTC (6,86 miliardy dolarů).

Bitcoin ve veřejných společnostech
Bitcoin ve veřejných společnostech

Právě generální ředitel společnosti Microstrategy Michael Saylor letos udělal v kryptoměnách nepochybně největší dojem. Saylor po koupi začal pravidelně poskytovat rozhovory o nadvládě Bitcoinu nad fiat měnou a nadále je vysoce aktivní na sociálních sítích. Saylor uvedl:

„Bitcoin je první digitální měnový systém schopný ukládat všechny peníze na světě pro každého jednotlivce, korporaci a vládu spravedlivým a nestranným způsobem bez jakékoliv ztráty. Pokud toto není skutečně hodnotné, tak co potom?

Bitcoin ukazuje jasnou divergenci k dolaru

Za poslední měsíc se Bitcoin odklonil od síly amerického dolaru i od volatility VIX, což přineslo nové příležitosti pro investory toužící po diverzifikaci. Jsou to právě akcie v podobě S&P 500 a zlata, které nyní zobrazují rostoucí korelační vzorce s BTC.

To zase zvýšilo stávající očekávání čisté odchylky od tradičních trhů.

 Porovnávací graf makro výnosov
Porovnávací graf makro výnosů
avatar
  Subscribe  
Upozornit na