[Zprávy] Kam až může cena BTC spadnout – Švýcarská akciová burza nabízí BTC – Projekty, které musíte v rámci DeFi znát

Share This Post

Cena BTC je v downtrendu, který trvá již několik měsíců. Pokud bychom měli dále klesat, je nutné se podívat, kde je pravděpodobné místo pro otočení trendu a kdy bychom měli začít opravdu panikařit. Švýcarská akciová burza nově nabízí svým klientům BTC. Na ETH síti vzniká silné hnutí decentralizovaných financí. Které projekty musíte znát?

Kritická úroveň BTC = 5000 USD

Nejprve se podíváme na dnešní situaci na trhu, kdy se toho moc nezměnilo. Bitcoin na hodinovém grafu stále vykazuje pohyb do strany. Momentálně se tak nacházíme přibližně ve středu klesajícího kanálu. Žádné velké drama nás tak nečeká. V krátkodobém výhledu tvoří BTC higher lows a higher highs, což značí opatrný uptrend na hodinovém grafu.

Nás ovšem zajímá dlouhodobější trend. Pokud se ptáme, kam až může BTC padat, tak je důležité podívat se do minulosti. Ta není zas tak moc vzdálená. Jasně se zde ovšem ukáže kritický indikátor. Tím je 200 weekly moving average. Na následujícím obrázku je jasně vidět, jak se při kapitulaci na konci minulého roku cena odrazila právě od této plovoucí hodnoty.

Zde je jasně vidět, jak 200-weekly MA zafungovala jako podpora pro cenu při silném propadu z konce roku a následně se support o dva měsíce později potvrdil. Momentálně jsme tak na cestě směrem k tomuto indikátoru. Do jeho dosažení chybí přibližně 32 % ztráty u ceny BTC. To je přibližně propad o 2 400 USD. Pokud by BTC tuto hodnotu prorazilo na delší časový úsek, tak je potřeba zvážit, zda se jedná o změnu trendu.

Profesionální analýza – 3.12.19 Ako vyzerá dominancia Bitcoinu a čo od nej môžeme čakať v najbližšom čase?

Švýcarská akciová burza nabízí BTC

Švýcarsko je v adopci kryptoměn na úplné špici. Tradičně neutrální země je evidentně otevřená technologickým inovacím. Kromě toho, že je Švýcarsko domovem mnoha kryptoprojektů, tak má také velmi vstřícné regulace ve vztahu k blockchainovému prostředí.

Podnikat v rámci kryptoměn je ve Švýcarsku možné v souladu se zákony a tím se kryptoměny (alespoň zde) dostávají do opravdového mainstreamu. To se projevuje i na švýcarské akciové burze SIX. Ta nově nabízí ETP od společnosti WisdomTree.

ETP je doslova Exchange traded product. To znamená, že na burze se obchoduje balíček, který reprezentuje nějaký produkt. Tím jsou právě Bitcoiny. To umožňuje vstup investorům a obchodníkům, kteří figurují na švýcarské burze. Nejedná se ovšem o osamocenou vlaštovku, protože na zdejší burze se obchoduje více BTC ETP.

Švýcarsko tak dále ukazuje zbytku světa možnou cestu. To dokazuje i fakt, že švýcarská akciová burza buduje vlastní, blockchainovou alternativu, která bude sloužit potřebám zítřka. Burza také nabízí obchodování ETP reprezentující ETH.

DeFi – Projekty, které je nutné znát

Pod názvem DeFi se skrývá potencionální revoluce v oblasti finančnictví, kterou kryptoměny slibovaly. Bitcoin se stal nezávislým finančním systémem bez centrálního bodu selhání. Nicméně zde chybí mnoho funkcí, které moderní svět financí vyžaduje. Vitalik Buterin kdysi o Ethereu řekl, že přenese finanční svět do férového a decentralizovaného prostředí. A to je v podstatě DeFi. Jedná se o zkratku pro decentralizované finance.

DeFi si získává stále více pozornosti a největší úspěch slaví známá kryptoměna Maker DAO. Ta stojí za stablecoinem DAI, který se generuje pomocí smart kontraktů a zamykání ETH (a nyní i dalších mincí). V oblasti kryptoměn se spekuluje, že DeFi může být dalším hybatelem růstu cen kryptoměn. Proto se podíváme na nejúspěšnější DeFi projekty, které existují na síti ETH (žádná jiná síť nedisponuje srovnatelným DeFi ekosystémem).

Nejdůležitější pozici si stále drží Maker. Hned za ním je ale projekt Synthetix. Jedná se o decentralizovanou obchodní platformu, která se zaměřuje i na zlato nebo akcie a to pomocí tokenizace. Compound je další službou, která se těší velkému úspěchu a má podobné cíle jako Maker.

Více informací o LN – Bitcoin Lightning dostává podporu od velkého hráče! Známá burza přidává podporu

Za zmínku také stojí DEXy jako Uniswap a Bancor. Bancor si pokazil reputaci poté, co se ukázalo, že jeden ze smart kontraktů byl nezabezpečený a po útoku z něj někdo vybral locknuté ETH mince. Zajímavé je také porovnání s LN, kde je jasně vidět, že LN prozatím jako služba nedosahuje ani zdaleka takového využití jako jiné služby.

DeFi je trend, který si rozhodně zaslouží pozornost, protože má potenciál stát se katalyzátorem dalších velkých pohybů ceny kryptoměn.

Co číst dále:

Altcoiny proti trendu – Které altcoiny připsaly největší zisky za posledních 30 dní

Related Posts

Inflácia v USA spomalila pod 3 %

Spotrebiteľské ceny v USA v júli síce mierne vzrástli,...

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...