20.06.18 Technická analýza – Denný update vývoja altcoinov

Share This Post

Včerajšie vrtochy Bitcoinu s niektorými altcoinami zamávali viac, s niektorými menej, no v našom výbere nájdeme aj také, ktoré tieto nepredvídateľné pohyby absolútne ignorujú. V globále je však nálada na trhu stále skeptická.

ADA/BTC

ADABTC

Cardano, pri včerajšom pokuse Bitcoinu o prerazenie rezistencie 6800$, okamžite začalo rásť a opustilo trendový kanál, ktorý má zakreselný kolega v svojej podrobnej analýze. Avšak ani Cardano nedokázalo pokoriť svoju aktuálnu rezistenciu, ktorou je hladina 2476 Satoshi a nakoniec svieca uzavrela pod ňou. O pár hodín na to prišlo ešte k jednému retestu, no tu už bol rast silno odmietnutý a cena padla skoro až k predchádzajúcemu LOW (2362 Satoshi). Takže máme tu lokálny support a uvidíme, čo sa bude diať. V týchto chvíľach cena konsoliduje, ale predpokladám, že bude podobne ako posledné tri týždne pokračovať v miernom sklone dole a ani naznačený support jej v tom nijako nezabráni.

Analýza ADA/BTC

IOTA/BTC

Na IOTA nám včera večer vyšla podrobná analýza. Nájdete ju na tomto odkaze.

XLM/BTC

XLMBTC

Stellar dnes prelomil support 3434 Satoshi a má tak našliapnuté k ďalšiemu klesaniu. Najbližšia supportna hladina je 3084 Satoshi. Zvrátiť tento trend by mohol iba úspešný útok na prelomenie lokálnej Downtrend Line a samozrejme opätovný návrat nad 3434 Satoshi.

Analýza XLM/BTC

TRX/BTC

TRXBTC

TRON sa na chvíľku pokúsil o rast a prerazenie nad rezistenciu 750 Satoshi, no ako vidíte sami na obrázku, tento pokus bol rázne odmietnutý a cena sa vrátila k MA55. Predpokladám, že teraz prebehne menšia konsolidácia, no ta MA55 dlho nevydrží a cena bude pokračovať v ceste k Uptrend Line.

Analýza TRX/BTC

ZIL/BTC

ZILBTC

Zilliqa viac-menej ignoruje výstrelky Bitcoinu a snaží sa držať nad supportom 1250 Satoshi. Cena sa v blízkosti tohto supportu plazí už takmer týždeň a pomaličky sa približuje k trendovej čiare, ktorá sa tiahne od ATH. Ak by sa dokázala aj naďalej držať nad supportom, možno by sme sa do konca týždňa dočkali aj útoku na trendovú čiaru. No to je ešte ďaleká budúcnosť.

Analýza ZIL/BTC

BNB/BTC

BNBBTC

V noci som postol na facebook signál k nákupu. Priznávam, toto nevyšlo. Bol tam obratový signál a trh sa celkom pekne rozbiehal, no zrazu prišlo na cene 25000 Satoshi k odmietnutiu pokračovať ďalej. Formácia tým pádom zostala nezobchodovaná. Čo už, je to trh a ani platný signál nie je 100% zárukou rastu. Ak by to tak bolo, už sme dávno všetci milionári.
Po opätovnom poklese sa trh zastavil na MA200 a ten pomaličky tlačí cenu opäť hore. Pri pohľade na graf by som asi opätovne riskol nákup so Stop-loss na posledné LOW.

Analýza BNB/BTC

LTC/USD

LTCUSD

Už aj na grafe Litecoinu máme viditeľný trojuholník aj keď jeho hranice ešte nie su potvrdené tretím dotykom. Takže najbližšie dni sa dá očakávať zapĺňanie tohto trojuholníka, prípadne ešte jemnú zmenu jeho hraníc. Cena sa však stále drží pod hranicou 100$ a bez jej pokorenia o raste asi netreba ani premýšľať.

Analýza LTC/USD

NEO/USD

NEOUSD

K NEO iba rekapitulácia. Support 37$ stále drží, takže posúvame sa do strany a čakáme na kontakt s Downtrend Line.

Analýza NEO/USD

EOS/USD

EOSUSD

Pri EOS sa s kolegom asi nezhodneme, pretože ja momentálne žiadnu možnosť k skalpu nevidím. Cena konsoliduje po poslednom Bartovi vo vlajke a kým túto formáciu neopustí, je zbytočné polemizovať o nákupe. Navyše sa na cene 11.8$ nachádza silná rezistencia, ktorú nebude ľahké prekonať.

Analýza EOS/USD

XRP/USD

XRPUSD

Na Ripple máme stále formáciu dvojité dno, no na jej potvrdenie potrebujeme prelomiť rezistenciu formácie na hodnote 0.56$. Včera tu aj bol jeden pokus, ale neúspešný. Dočkáme sa ďalšieho pokusu dnes? To fakt netuším. No ak by sa to trhu podarilo, bol by to signál k nákupu s Take Profit na 0.59$.

Analýza XRP/USD

XMR/USD

XMRUSD

Na MONERO od včera žiadna zmena. Cena sa drží vo vyznačených hraniciach a čakáme na prelomenie formácie. Prelomenie supportu vyvolá oslabenie k magickej hranici 100$.

Analýza XMR/USD

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...