V minulé analýze na tento drahý kov jsem se vyjádřil, že není jasné, kam se trh po tom větším zavrávorání finálně vydá. Momentálně se už ale na grafu něco rýsuje, a má to už i nějakou vypovídací hodnotu. Během minulé analýzy se příliš nedalo čeho chytnout, nyní si už můžeme pohrát i s pravděpodobnostmi a to díky price action z posledních dnů. Pojďme se už ale podívat na graf.
Aktuální situace na 1D TF USD/unce stříbra
Zastávka na supportu a následný pohyb v klesajícím klínu
Kurz od minula chvíli rostl a následně se zase zastavil na supportu, který je na cca 15 USD/unce. Díky těmto cenovým pohybům se nám na grafu vytvořil bullish pattern klesající klín. Teď už tedy můžeme s nějakými pravděpodobnostmi pracovat a odhadovat, kam se trh vydá. Obecně se u klesajícího klínu uvádí, že je 70% pravděpodobnost průrazu směrem nahoru. Což by mohlo zároveň i znamenat průraz rezistence v úrovni 16 USD/unce.
Je tu ale něco, co už tak pozitivně nevypadá. Zakreslil jsem kulatými oblouky místa, která by mohla být součástí patternu hlava a ramena. Nejsem si tím ale vůbec jistý. Respektive nemohu říci s naprostou přesností, že to vůbec pattern hlava a ramena je. Už jenom fakt, že je to uvnitř bullish patternu, je podivný. Zatím bych tomu tedy nedával velkou váhu, ale určitě bych to ani neignoroval.
V pozitivním scénáři, kde by se trhu povedlo dostat nad rezistenci okolo 16 USD/unce, je další záchytný bod pásmo HIGH SUPPLY. Tahle hranice se dá vzhledem k minulé price action považovat za silnou rezistenci, která jen tak lehce nepadne. Pokud ale nakonec ano, tak to bude pro trh se stříbrem velmi pozitivní.
V případě, že dojde k proražení supportu a tedy zároveň i k průrazu spodní hrany klesajícího klínu, tak je nejbližší silný support na úrovni 14 USD/unce. Pokud se ale trh dostane až sem, tak moc nevěřím tomu, že by se z takového propadu stříbro jen tak vzpamatovalo. Máme tu totiž už nastartovaný růst, a pokud by byl zcela udušen, tak bychom se mohli s nějakým dalším oživením na dlouhou dobu rozloučit.
Co nám říkají indikátory?
Vodorovná čára na RSI značí oblast, ve které kurz již mnohokrát v nedaleké minulosti pozitivně zareagoval a pokud se sem hodnoty dostanou znova, tak je vysoce pravděpodobné, že se odraz zopakuje. Naopak klesající čára značí rezistenci, kterou bude v budoucnu třeba prorazit, aby došlo k dalšímu růstu kurzu. U MACD je sice negativní setrvačnost, ale slábne. U Stochastic RSI se hodnoty blíží do přeprodané oblasti.
Závěr
Jak jsem říkal už v minulé analýze, tak netřeba nad stříbrem hned lámat hůl. Vizuálně je oproti zlatu nebo palladiu výrazně slabší, ale o to je zde i větší potenciál a prostor pro případný dlouhodobý růst. Především zakreslený pattern by statisticky měl vyústit v pohyb nahoru. Ze zkušenosti mohu říci, že za poslední rok jsem tento pattern viděl failnout asi pouze jedinkrát. A klesající klín je zrovna pattern, který se na grafech objevuje velmi často.
Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto, komoditních a akciových trhoch veľmi rizikové!!
Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.