Akcie Dow Jones Industrial Average – Obchodní válka v plném proudu

Share This Post

Je tomu už dva týdny od poslední analýzy na index Dow Jones Industrial Average. V minulé analýze jsem zmiňoval, že jsme svědky velké události, kdy se s největší pravděpodobnosti změnil trend, protože se nám vytvořilo nové low. Navíc došlo k masivnímu odrazu od supportu, což jsem popsal jako evidentní „odraz mrtvé kočky“, takže by tento růst neměl mít dlouhého trvání. Pojďme se už ale podívat na graf.

Aktuální situace na 1D TF Dow Jones Industrial Average

Technická analýza DJI

Rostoucí klín

Jak už jsem zmiňoval v minulé analýze, došlo k masivnímu odrazu od supportu, který se nachází v oblasti cca 22 000 bodů. Ten růst zde máme již od 26. prosince a trvá prakticky doteď. DJI si od té doby připsalo asi 2 300 bodů, což není opravdu málo. Jak si můžete povšimnout na grafu, tak kurz roste v patternu, který je znám jako rostoucí klín. Rostoucí klín je bearish (medvědí) pattern, takže s největší pravděpodobností je další cesta spíše dolů.

Průraz rezistence?

Jednou z nejvíce zajímavou věcí je fakt, že rezistence HIGH SUPPLY asi nevydržela a došlo k průrazu. Což by samo o sobě bylo skvělé, ale není zde bohužel žádná akcelerace či síla, která by tento pohyb potvrdila. Objemy taktéž nejsou nic moc a čím víc jde kurz nahoru, tak tím spíše objemy klesají a pohyb tedy není potvrzen. Někdo by mohl namítnut, že kurz přes rezistenci ještě neprošel, ale to teď není právě úplně jasné.

Já bych řekl, že kurz je už nad pásmem HIGH SUPPLY/HIGH DEMAND, ale jak jsem řekl, pohyb není potvrzen a bez jakékoliv akcelerace, takže se tento „průraz“ nedá brát jako bod k dobru.

Můžete si všimnout, že nyní kurz je i vlastně v našem obchodním pásmu (trading range), které je zaznačeno žlutými čerchovanými křivkami, což by nás mohlo utvrdit v tom, že pokračující bull run může být zpátky ve hře.

False breakout

Tím, že je tento pohyb bez síly a akcelerace, tak se dá očekávat, že se jedná o falešný průraz – nebo klidně o býčí past. Kurz tedy může být v následujících dnech tvrdě sražen dolů pod pásmo HIGH SUPPLY/HIGH DEMAND. Pokud ale kurz půjde dále směrem nahoru, tak první překážkou je spodní hrana zaznačeného rostoucího trojúhelníku, ve kterém se kurz držel skoro celý rok. Další rezistencí je zde pásmo kolem 24 700 bodů. Pokud by se ceně opravdu podařilo překonat tyto rezistence, tak se dá klidně předpokládat, že budeme svědky několika měsíčního růstu.

Já to ale moc pozitivně nevidím a myslím si, že ten rostoucí klín následující týden praskne, kurz se „vylije“ a prorazí během toho i pásmo HIGH SUPPLY/HIGH DEMAND. Pak by sešup ceny pokračoval do oblasti prvního supportu.

Co ukazují indikátory?

Povšimněte si, že Stochastic RSI je v překoupené oblasti už celých 12 dní. Můžeme očekávat, že momentum se brzy obrátí opačným směrem. MACD momentálně osciluje v zaznačeném kanálu. U OBV jde vidět, že se křivka vrátila zpět k spodní hraně trojúhelníka, ze kterého se předtím „vylila“. Tuto křivku můžeme samozřejmě považovat též za rezistenci. RSI je zase u horní hrany trojúhelníku, což také považujme za silnou rezistenci.

Komentář

Mohli jste si všimnout článku, ve kterém CEO JP Morgan (viz. níže) říká, že se vlastně nic neděje a že za propady na akciovém trhu může FED a obchodní války mezi Čínou a USA. Děje se toho ale mnoho. Je zde enormní zadluženost západních zemí a tento dluh prakticky není splatitelný. Problémy, které zapříčinily minulou krizi, nebyly vyřešeny – jen utlumeny. Tom co dělá FED, je naprosto logické a chce mít v případě krize zadní vrátka pro monetární expanzi. Co se týče obchodních válek, tak ty opravdu aktuální situaci moc nepomáhají, ale jsou jen dílčím problémem. Třeba kauza Huawei je hezkým příkladem obchodní války a bohužel Spojené státy začaly do této války tahat i své spojence (včetně nás). Nejde tu o nic jiného, než poškodit export zboží z Číny a tím naopak podpořit export USA.

Budu se držet toho, co už říkám cca měsíc: nevypadá to vůbec příznivě a pochybuju, že by velcí investoři v této době popohnali trh výrazně nahoru. Poptávka prostě není a je to z grafu evidentní.

Co číst dále?

CEO JP Morgan Jamie Dimon: Ekonomická kríza v nedohľadne – Prepad Dow indexu nič neznamená!

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...