Analýza akcií společnosti Amazon – Na akciích společnosti Amazon se rýsuje nové ATH – povede se?

0

V rámci minulé analýzy jsme se dozvěděli, že se společnosti Amazon daří jak po fundamentální stránce, tak i technické. Ale rozhodně ještě nemáme vyhráno. Za necelý měsíc trh značně posílil a v momentální době se nachází v klíčové rezistenci, jejíž rozhodný průraz by znamenalo nejen nové All time high, ale i otevření bran pro další velký růst. V tuto chvíli je hodnota akcie Amazonu 2 011 USD. Ještě před dvěma lety touto dobou nebyla ani poloviční, co teď. Za poslední dva roky tedy vzrostla hodnota akcií o více jak 100 % a je zde velká šance, že bude trhat další rekordy. To ale bude dost záležet na celkovém stavu akciových trhů.

Aktuální situace na 1D TF akcií Amazon

Analýza Amazon

Průraz S/R levelu

Během psaní minulé analýzy (najdete ji zde) jsme zrovna měli po zběsilém růstu. A to hned po vylití ze zakresleného trianglu/klínu. Když trošku zapojíte fantazii, tak uvidíte, že díky tomuhle Price action se na grafu vytvořilo tzv. „véčko“, což lze převést do reálného světa jako nějaký kaňon. Moc často se to nevidí a většinou je to způsobeno nějakou pozitivni/negativní fundamentální zprávou, která se dostane na veřejnost. Technicky totiž moc tyhle pohyby smysl nedávají.

No, kurz v té době činil 1 869 USD/akcie, takže probíhala konoslidace v S/R pásmu 1 870 USD/akcie. A právě tohle pásmo dokázal trh využít jako odrazový můstek. Ale pak hned můžeme vidět klopýtnutí a oslabení zpátky k tomuto levelu, kde proběhla pozitivní reakce a cena poté začala posilovat. Růst rychle akceleroval až se kurz vyšplhal k poslední překážce, která brání trhu v pokračování bull runu, který trvá už skoro dekádu.

Může vás zajímat: Analýza akcií společnosti Microsoft – Akcie Microsoftu od začátku roku trhají rekordy, přijde ale…

Konsolidace

Trh se před třemi obchodními dny vyšplhal právě k poslední, a tedy klíčové rezistenci a nové ATH se zatím jen o chlup nevytvořilo. Dá se teď očekávat, že trh bude v této hladině (cca 2 000 a 2 050 USD/akcie) nějakou dobu konsolidovat. Vzhledem k tomu, že velké akciové idnexy v USA mají své průrazy přes klíčové rezistence za sebou předpokládám, že to stejné se stane i u Amazonu.

Bylo by vcelku překvapením, kdyby se průraz nepovedl a došlo by k velké změně setrvačnosti. Neberte tohle tvrzení ale tak, že k průrazu dojde bez nějaké menší korekce a tedy odrazu od této hladiny alespoň na krátkou chvíli. To se stát může, ale předpokládám, že finálně se trh přes rezistenci dostane. A jakmile se tak stane, tak bude bull run pokračovat a můžeme se brzy dočkat dalších rekordů v posilování na hodnotě akcií Amazonu.

Indikátory

Jak si můžeme všimnout, tak křivka RSI se zase blíží do oblasti, kde v dohledné minulosti už mnohokrát proběhl odraz, takže aby mohl trh nadále růst, je třeba se skrze tuhle hranici dostat. Všimněte si i menší medvědí divergence, kterou lze na indikátoru spatřit. Spodní zakreslenou čáru lze považovat jako silný support. Při jeho průrazu lze očekávat větší vylití kurzu. Na OBV je situace podobná, neboť křivka atakuje hodnoty, od kterých taktéž v minulosti proběhl odraz směrem dolů.

Aby posilování ceny mohlo pokračovat,  je nutné tohle pásmo překonat. Co se týče MACD, tak zde je setrvačnost pozitivní a nezdá se, že by sláblo. Bohužel, na histogramu si lze všimnout medvědí divergence. Takže tu máme další signál, který naznačuje, že trhu trochu dochází dech. Stochastic RSI je v překoupené oblasti a negativní setrvačnost nabírá na síle.

Závěr

Trh s akciemi Amazonu je bez debat jedním z nejsilnějších trhů vůbec. Za poslední dva roky vzrostla hodnota o více jak 100 % a jestli tedy bude bull run i nadále pokračovat, tak budoucí růst bude znovu trhat rekordy. Je ale třeba vyčkat na další Price action po průrazu několikrát zmiňované klíčové rezistence v oblasti 2 000 – 2 050 USD/akcie. Z toho potom budeme vědět zase o něco více.

Co číst dále?

Analýza akciového indexu EU50EUR – Breakout z klesajícího klínu byl úspěšný a pozdější růst velmi agresivní, vydrží to tak i nadále?


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na