Analýza akcií společnosti Central European Media Enterprises (CETV) – Trh vyčkává na průraz z rising wedge

0

Před více než třemi týdny jsem zpracoval analýzu na akcie společnosti Central European Media Enterprises (CETV), což je takové sdružení společností, ve kterém je i česká televizní stanice Nova. Nyní jsem tedy udělal na tyto akcie další analýzu, protože jsem si všiml, že se vývoj kurzu pohybuje v útvaru rising wedge (rostoucí klín), což je bearish pattern. A statisticky vychází, že další směr je spíše dolů. Momentálně jsme asi ve 2/3 klínu, takže než se dočkáme průrazu z něj, může to trvat ještě i několik týdnů. To je na úvod vše a teď pojďme na samotnou analýzu.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti CETV

Analýza CETV

Solidní objemy zobchodovaných akcií

Hned první věc, která mě zaujala, jsou objemy zobchodovaných akcií. Vizuálně jde vidět, že od konce minulého roku jsou vcelku nadstandardní. Z čehož vyplývá, že je o akcie této společnosti v poslední době velký zájem, takže se rozhodně nejedná o mrtvy trh. Jediné, co lze v tomhle ohledu považovat za negativní, je fakt, že objemy obchodů v čase spíše klesají. To ale můžeme brát i jako potvrzení toho, že si tržní účastníci stále více uvědomují, že se cena pohybuje v nějakém patternu. Jednoduše řečeno se vyčkává, co bude potom. Tedy po průrazu z útvaru. Bude to up, nebo down? Podle toho se pak zařídí.

Průraz S/R levelu

Když jsem psal minulou analýzu, kurz byl 4.21 USD/akcie. To znamená, že se cena nacházela na S/R levelu 4.18 USD/akcie. Tehdy jsem si ale nebyl úplně jistý, zda je tato rezistence proražena. Kurz totiž v této oblasti zrovna konsolidoval a bez pořádného Price action se nedalo stoprocentně určit, zda tento S/R level stále platí jako rezistence, nebo už je supportem. Brzy na to došlo k výraznému pohybu ceny. Vizuálně to můžete zaznamenat díky zelené impulsní svíci, která znamenala posílení až k rezistenci na S/R levelu 4.47 USD/akcie.

Dle několika knotů můžeme zpozorovat, že další postup byl v této hranici zamítnut. Cena poté pár dní konsolidovala a mírně oslabila, ale brzy na to došlo k dalšímu pokusu o atakování výše zmíněné rezistence, která ale ani tentokrát nebyla propálena. Teď už byl odraz od rezistence markantnější a vyústilo to pro kurz oslabení k supportu na 4.18 USD/akcie. A tam jsme právě i v této chvíli, kdy aktuální tržní cena za akcii je 4.24 USD/akcie.

Rising wedge

Jak už jsem zmiňoval, podle posledního Price action není pochyb o tom, že vývoj kurzu formuje útvar rostoucí klín. Z toho, co můžeme vizuálně vidět, pohyb ceny v rámci klínu může trvat ještě mnoho týdnů. Tipuji ale, že do konce léta, nejpozději na přelomu léta/podzimu, by definitivně mělo být rozhodnuto o dalším velkém pohybu.

Větší pravděpodobnost je další cesta dolů. Kdyby nastal tento scénář, nejbližší support je level 3.73 USD/akcie. Dalšími hranicemi podpory jsou S/R levely 3.42 USD/akcie, 3.13 USD/akcie a 2.69 USD/akcie. Tyto hodnoty je třeba hlídat a musí se počítat s tím, že po proražení každé z nich bude mít za následek další oslabování na hodnotě akcií.

Netroufám si moc spekulovat nad tím, jaká z těchto hranic by měla dostatečnou sílu k otočení směru up. To by dost záleželo na Price action po průrazu z patternu a síle prodejního tlaku. Myslím si ale, že kdyby nevydržel support na 2.69 USD/akcie, nějaká šance na uptrend bude na dlouhou dobu pryč.

V případě pozitivního scénáře je první rezistence 4.86 USD/akcie a poté oblast all time high. Tedy levelu 5.08 USD/akcie. Je třeba říct, že jedna rezistence je i v rámci útvaru, a to 4.47 USD/akcie, která musí být pro další postup up taky pokořena.

Indikátory

Teď se pojďme podívat na velmi důležitou pomůcku, a to indikátory, které nám v této situaci náramně pomůžou. Na indikátoru RSI jsem zakreslil dvě křivky, které dohromady tvoří rostoucí triangl. Spodní strana hraje roli supportu. Nejdůležitější je, že křivka nám zatím nevytvořila žádnou medvědí divergenci a že je schopna se opakovaně dostat do překoupené oblasti a nějakou dobu zde i zůstat, což je známkou silného trhu. Aktuálně má tedy křivka RSI stále dost prostoru pro další růst.

Co se týče OBV, jeho křivka už dlouhodobě respektuje uptrendovou křivku, kterou jsem zakreslil. MACD ale už signalizuje problém. Všimněte si, že je mezi vrcholy křivek a kurzu medvědí divergence. Rh sice po malé korekci už má, ale nemyslím si, že je tímto divergence už zneplatněna. Zaznamenejte i to, že vývoj křivek je v rámci trojúhelníku. Pak tu máme Stochastic RSI, která je právě v přeprodané oblasti, takže se blíží na tomto indikátoru změna setrvačnosti.

Závěr

Jedna věc je jasná, do několika týdnů dojde k průrazu ze zakresleného klínu. A tento průraz s velkou pravděpodobností zadefinuje další směr kurzu. Může to být určení směru na týdny, ale klidně i na celé měsíce. Do té doby nemá moc smysl nic vymýšlet. Objemy klesají, takže nám to i potvrzuje fakt, že nás oči neklamou. Trh zkrátka vyčkává na další pohyb z tohoto útvaru.

Co číst dále?

Analýza amerického akciového indexu NYSE Composite – Brzy nové ATH, bude FED konečně snižovat úrokové sazby?


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na