ANALÝZA – Bitcoin (BTC) prorazil na nové ATH, co dál?

Jak bylo řečeno ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC), kurz konsolidoval na psychologických 60 000 USD a jak se dalo předpokládat, dočkali jsme se pokusu o průraz all time high úrovně. A dokonce byl průraz úspěšný, takže cena v těchto chvílích pokračuje s růstem do vyšších cenových úrovní. Znamená to tedy, že máme automaticky vyhráno? Kurz sice stoupá, ale stále platí mnoho negativních faktorů, které dost zvyšují riziko.

Aktuální situace na 4H TF DXY

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) prorazil na nové ATH, co dál?, TRADING11

Prvně si ve stručnosti rozebereme dolarový index, kde stále převažuje snaha dále klesat. Dokonce jsme krapet prorazili hraničních 92 bodů, což pro index nevypadá dobře. Nicméně tím čerstvým poklesem se na RSI a MACD vytvořily dvojité býčí divergence. Tudíž bychom se asi měli brzy dočkat silného impulsního odrazu. Pokud se ho ale nedočkáme, pro DXY to bude velmi špatné. Samozřejmě pro BTC je to pak bullish.

Mohlo by vás také zajímat: Ethereum dosáhne $10 000 v roce 2021 a udělá větší zisky, než Bitcoin – tvrdí Scott Melker

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Pokud se objemy na BTC markantně nezvýší, rostou šance, že je struktura ryzí ending diagonal. Prostě rostoucí klín, který je tvořen ABC strukturami. Předtím se mohlo zdát, že je v grafu rostoucí triangl, ale tím si nejsem úplně jistý. Spíš bych se skutečně přikláněl k zakreslenému klínu, ale abychom měli jistotu, potřebujeme minimálně dva dny.

Proč? Protože jestli máme před sebou ending diagonal, nezlomí se divergence mezi cenou a objemy. Respektive cena stoupá, zatímco volume soustavně klesá. Kdyby byl validní pattern v podobě rostoucího trojúhelníku, během 48 hodin bychom měli v objemech zpozorovat masivní spike. Pokud k tomu nedojde, budeme vědět, že tam zkrátka nebyl.

Nicméně, jestli cena půjde nahoru a u volume přetrvá klesající tendence, rostou šance, že je Bitcoin na samém vrcholu. Aby došlo ke zneplatnění patternu, býci samozřejmě musí prorazit horní stěnu. Už jsme obdobné struktury v grafech viděli a k jejich zneplatnění docházelo, ale nyní je zase kontext o dost jiný. Uvidíme, jak to celé dopadne.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) prorazil na nové ATH, co dál?, TRADING11

Co se týče 4H grafu, v těchto chvílích dochází k akceleraci a roste i bull volume. Nicméně to není právě nic grandiózního, takový standard při průrazech z posledních týdnů. Každopádně tím Bitcoin dal najevo, že chce pokračovat do vyšších cenových úrovní. Na základě toho, že jsme prorazili historické maximum, je asi racionální očekávat, že zbytek týdne zůstane růstový.

V každém případě je rozumné sledovat objemy a jejich vliv na akceleraci kurzu. Potřebujeme, aby postupně stoupaly ruku v ruce s kurzem, jinak je to zase velký špatný. Musím upozornit, že dřívější breakouty skrze ATH úrovně velmi rychle znamenaly extrémní akceleraci expanze. Jestli se nyní ničeho takového nedočkáme, bude se jednat o jeden z mnoha red flagů. V těchto chvílích se ovšem zdá, že je vše ok.

Mohlo by vás také zajímat: Celsius Wallet: Získávejte odměny za držení BTC, ETH, USDT a mnoha jiných bez rizika (+ BONUS 80 USD)

Indikátory

4H RSI je po mnoha týdnech zase bullish. Přesvědčivě jsme prorazili hraničních 70 bodů a stále se setrvačnost relativně drží. U MACD je to dost chaotické, protože křivky indikátoru generují příliš mnoho falešných signálů. Ačkoliv momentum je i dle tohoto indikátoru vážně dost silné.

Závěrem

Nakonec jsme se tedy dočkali průrazu, i když jsme ho očekávali už minulý týden. Jak jsem ale říkal, zatím je prolomení ATH vcelku průměrné, což se ovšem může ještě dynamicky změnit. Zatím jsme totiž na počátku breakoutu, takže až následující dva dny budou klíčové. Z trhu je každopádně znát, že chce jít nahoru. A pokud budou dostatečné objemy, kurz se jen tak nezastaví.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) konsoliduje těsně pod all time high


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.