Analýza britského akciového indexu UK100 – Čerstvě po týdenním výplachu, budeme pak pokračovat up?

0

Od poslední analýzy na akciový index UK100 uběhl už nějaký ten čas a dá se říci, že medvědi vítězí na plné čáře. Jak jistě víte z mých dalších článků a analýz, tak spolu s rostoucím obchodním napětím mezi ČLR a USA, se i akciové trhy doslova otřásají. A to americké, evropské či asijské, prostě všechny bez výjimky. Neunikl tomu ani tento britský index a musím konstatovat, že se situace dosti změnila k horšímu. Prakticky týden v kuse jsme mohli vidět velké červené svíce, které znamenaly ztrátu o více jak 8 %. To je na tak velkém indexu něco nevídaného a je tedy hodně pravděpodobné, že to bude takto pokračovat i nadála. Na jednom ze supportů se totiž býkům na chvíli povedla otočka.

Aktuální situace na 1D TF akciového indexu UK100

analýza UK100

Začátek výplachu

V době vydání minulé analýzy byl aktuální kurz 7 495 bodů, což znamená, že se konsolidovalo na S/R pásmu okolo 7 540 bodů. Býkům se brzy poté povedlo cenu vypumpovat až do těsné blízkosti rezistence HIGH SUPPLY, která je na úrovni okolo 7 800 bodů. Pak ale stačil trigger (spouštěč) v podobě zostřující se situace v obchodních vztazích mezi Čínskou lidovou republikou a Spojenými státy a krvavá jatka mohla začít. Pět obchodních dní bylo ve znamení rudé.

To znamenalo, že support na 7 540 bodů padl, jako by tam snad ani žádný nebyl. Další S/R level, kde byla hranice podpory, byl okolo 7 300 bodů. Touto hranicí cena projela taktéž jako nůž máslem. Medvědy nezastavila ani pomocná přímka. Vzhledem k proražení poslední zmíněné rezistence to vyvolalo ještě silnější prodejní tlak, který vyvrcholil do podoby největší červené svíce, kterou jsme za tento týden mohli vidět.

Snaha o obrat

Propady se zastavily až na S/R úrovni 7 089 bodů, kde v minulosti došlo mnohokrát k nějaké reakci. Jedná se tedy o jeden z nejsilnějších supportů, které nám trh může nabídnout. Stejně jako tomu bylo 31. května, tak i tentokrát se nám vytvořila na tomhle supportu obratová svíčka hammer. Někteří by mohli namítat, že je to spíše long-legged doji, ale myslím si, že to teď není důležité. Nejpodstatnější je fakt, že se jedná o obratovou svíci na místě silného supportu, která je navíc podpořena vysokými objemy.

Díky tomu bylo jasné, že minimálně pár dní bude index růst a taky se tak stalo. Jak si ale můžete z grafu všimnout, tak se zdá, že další postup up byl rychle zamítnut právě v S/R úrovni na 7 300 bodů. Spíše to teď vypadá, že bude kurz zase chvíli oslabovat. Minimálně do úrovně 7 089 bodů. Upřímně, je potřeba vědět, jak zde cena zareaguje. Pokud tuhle hladinu býci znovu ubrání, tak je spíše pravděpodobné, že uptrend bude pokračovat.

Když se to ale nepovede a medvědi budou úspěšní, co se týče průrazu skrze tento support, tak můžeme tento malý růst považovat za odraz mrtvé kočky a korekci předchozích velkých propadů. Nechci ale předbíhat, a proto je potřeba vyčkat na reakci v tomto důležitém supportu.

Indikátory

Když se podíváme na indikátor RSI, tak je hned vidět, že tu máme medvědí divergenci, která jak je nám již známo, se uplatnila. Navíc se zdá, že jsou pro trh hodnoty kolem 70 nepřekonatelnou rezistencí a jakmile se sem křivka dostane, tak to pak automaticky znamená, že bude následovat oslabení. Na objemovém indikátoru OBV se zdá, že uptrendová přímka, kterou křivka indikátoru dlouhodobě respektovala, praskla a dokonce proběhl i retest, čímž se z ní stala rezistence.

Na vrcholcích křivek MACD je vidět medvědí divergence taktéž. Negativní momentum je hodně silné a povedlo se dokonce křivky dostat skrze spodní hranu zakresleného trianglu. Všechny tři indikátory tedy značí, že je situace dost bearish. Tedy spíše špatná než dobrá. Stochastic RSI má momentum pozitivní, ale zdá se, že už slábne a hrozí brzký bearish cross.

Závěr

Mně se současná situace moc nelíbí. Hodně velkých červených svíček spolu s velkými objemy. Situace na indikátorech je taky dost medvědí. Z toho vyvozuji, že již několikrát zmíněná rezistence na 7 089 bodů musí vydržet. Pokud se tak nestane, tak to moc pozitivně nevidím a bylo by pak dosti pravděpodobné, že by se situace jenom zhoršovala. To, co teď právě vidíme před sebou, by mohl být začátek několikaměsíčního downtrendu. Obchodní napětí zkrátka hodně zamíchalo kartami.

Co číst dále?

Analýza akcií společnosti American micro devices (AMD) – Na trhu s akciemi AMD se tvoří finanční bublina


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!


avatar
  Subscribe  
Upozornit na