Analýza ETH – cena vytváří reverzní pattern. Kterou rezistenci musí překonat?

Analýza ETH/USD. Zdroj: Shutterstock.com/Dennis Diatel
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V současnosti korekce na trhu pokračuje a mnoho altcoinů dosahuje horší výkonnosti ve srovnání s ETH. Ethereum totiž pokračuje v sideway struktuře i přesto, že cena nedokázala překonat poslední maximum. Vytváří se tedy potenciální reverzní zóna, ze které cena ještě nevyšla, a proto je ve hře i pokračování korekce.

Cena Etherea vytvořila potenciálně 123 bottom formation a nedokázala prorazit rezistenci 4 400 $ na bodě 2. Krátkodobé lokální maxima klesají a minima rostou. Jedná se tedy o pattern v sideway struktuře, který bude prolomen, až když se vytvoří vyšší maximum nebo nižší minimum než to poslední.

ETH/USD 4H
ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView

Přečti si také: Krypto miliardář Su Zhu ostře kritizuje síť Ethereum, kterou již nadále nehodlá využívat – zde jsou důvody

Jsi začínající nebo středně pokročilý obchodník? V naší komunitě traderů ti obchodování na burze půjde snáze. Ve skupině najdeš analýzy, denní update trhu, signály a samozřejmě kompletní video návody od základů až po profesionální obchodní systémy. Pouze do konce tohoto měsíce s 50% Black Friday slevou. 

»»» Chci objednat členství se slevou! «««

ETH je krátkodobě sideway

Supporty se nacházejí nejblíže na hladině 4 000 $ a 3 750 $. Reverze trendu nastane, když cena překoná 4 400 $ na denním grafu close cenou. Následně by jedinou rezistenci měl představovat interval cca od 4600 $ do 4700 $. Pokud by však pokračoval medvědí sentiment na trhu krátkodobě, tak je možné i to, že cena neudrží poslední minimum.

Objemy jsou na straně býků a v rámci 123 bottom formation zaznamenaly růst na minimech, a ne při maximech. Prodeje tak nebyly doprovázeny ani zdaleka takovými objemy, jako v případě růstů. Po pozitivní divergenci v přeprodanosti RSI konverguje s cenovým grafem.

Mohlo by tě zajímat: Hillary Clintonová varuje před kryptoměnami: budou prý destabilizovat národy, ale věří v silný dolar!


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.