Analýza BTC – kde by mohla cena vytvořit další lokální minimum?

Analýza BTC/USD
Analýza BTC/USD. Zdroj: Shutterstock.com/Maxx-Studio
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC pokračuje zatím v korekční struktuře a vytváří potenciálně 123 bottom formation. Ceně se ale nedaří překonat ani rezistenci z lokálních maxim korekce, takže zatím nesledujeme ani sideway strukturu. Budeme svědky ukončení této korekce, nebo se podíváme na nové lokální minimum?

Pokud by cena Bitcoinu překonala rezistenci z posledních maxim, tak by pravděpodobně vznikla sideway struktura a nemuselo by hned jít o rostoucí trend. Reverze trendu by totiž nastala až v případě, pokud by se překonalo poslední maximum v bodě 2 na hladině 60 000$. Navíc hned v zóně kolem 61 214$ se nachází point of control a silná rezistence.

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Přečti si také: Krypto miliardář Su Zhu ostře kritizuje síť Ethereum, kterou již nadále nehodlá využívat – zde jsou důvody

Jsi začínající nebo středně pokročilý obchodník? V naší komunitě traderů ti obchodování na burze půjde snáze. Ve skupině najdeš analýzy, denní update trhu, signály a samozřejmě kompletní video návody od základů až po profesionální obchodní systémy. Pouze do konce tohoto měsíce s 50% Black Friday slevou. 

»»» Chci objednat členství se slevou! «««

BTC je dlouhodobě stále bullish

Pokud se ceně nepodaří překonat rezistenci z maxim, je ve hře i pokračování korekce. Kam by mohla cena ještě spadnout? Určitě je třeba sledovat poslední dlouhodobé lokální maximum na hodnotě 53 000$. Pokud by totiž došlo k jeho otestování a od této zóny by se BTC odrazil a pokračoval v růstu, šlo by o silný býčí signál.

RSI indikuje pozitivní divergenci, ale stále nemusí jít o reverzi trendu, protože proražení posledního maxima ještě nenastalo a potenciálně 123 bottom formation tak nemusí být platné. Z dlouhodobého hlediska se zatím primární rostoucí trend Bitcoinu nezměnil.

Mohlo by tě zajímat: Hillary Clintonová varuje před kryptoměnami: budou prý destabilizovat národy, ale věří v silný dolar!


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.