ANALÝZA – Nasdaq a S&P 500 pokračují ve strmém růstu

akcie Dow Jones, Nasdaq, S&P 500, indexy, USA

Je to již nějakou dobu od poslední analýzy na akciové indexy S&P 500 a Nasdaq, takže si tyto trhy zaslouží z naši strany alespoň krátkou pozornost. Jak jste si mohli jistě všimnout, akciovému trhu se dost daří a S&P 500 stále postupuje do vyšších kurzových úrovní. Je to až neuvěřitelné, že se trh drží i nad 4 000 body tak snadno. Nasdaq ještě all time high nepokořilo, ale kurz je velmi blízko. Tudíž je průlom v podstatě za dveřmi.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde.

Pozrieť ponuku

Aktuální situace na 4H TF S&P 500

Nasdaq, ANALÝZA – Nasdaq a S&P 500 pokračují ve strmém růstu, TRADING11

Jak bylo tedy řečeno, S&P 500 i po proražení 4 000 bodů pokračuje velmi směle v růstu. Bohužel kolem 4 040 bodů stále straší na první pohled viditelný gap, který se časem musí vyplnit. Trh na to ovšem prozatím kašle a i když je posledních pár dní setrvačnost up slabší, tak expanze vcelku hezky drží.

Pouze ke konci včerejšího obchodního dne došlo k menšímu výprodeji, který ovšem netrval dlouho. Nakonec se zdá, že snaha o pokles je s dnešním dnem ihned zamítnuta. Jinak je růst jako takový dost strmý, což samozřejmě zvyšuje rizika, že by mohla přijít korekce. Zas na druhou stranu je S&P 500 po relativně dlouhé době zase velmi silný.

Po několik měsíců byl vývoj velmi střídmý, až dost nejistý. Nyní trh zase dost ožil a je plný sebevědomí. Co se týče indikátoru RSI, hodnoty se drží stále nad hraničními 70 body, což je dost býčí znamení. Naposledy byl trh takhle silný na přelomu srpna/září minulého roku.

Aktuální situace na 4H TF Nasdaq

Nasdaq

Nyní přejděme k Nasdaq, kde to tedy není taková hitparáda, ale trh se dokázal bez problémů držet nad S/R levelem 13 605 bodů. Tudíž stále platí, že další target je původní all time high úrovní na 14 176 bodech. V každém případě se dozvíme mnohem více ve chvíli, kdy kurz řečený level otestuje.

Na základě toho poznáme, zda Nasdaq prorazí své únorové ATH na první pokus, nebo ne. Každopádně, celkově vzato mi přijde stále dost zvláštní, že technologické tituly tak skomírají. Tedy v kontextu toho, že technologické akciové tituly skoro celý rok zběsile pumpily, to není vlastně až tak zvláštní. Pravdou ale je, že především uvedené akcie celý akciový trh táhly.

Pokud neobnoví svoji sílu, bude to docela podezřelé a nejsem si jistý, zda zbytek trhu obdobným stylem vydrží. I když v dnešní době rostou na ceně i naprosté zombie tituly. Co se týče RSI indikátoru, jsou zde přítomny jisté trable s hraničními 70 body. Přitom dříve bylo u Nasdaq vcelku normální, že hodnoty 4H RSI stoupaly na řečenou úroveň. Krom krátkého zaváhání je ovšem setrvačnost jako taková v pohodě.

Závěrem

Akciový trh je stále nesmírně silný a myslím si, že vysoká inflace ho i slušně podrží. Konečně totiž máme data za březen a inflace činí 2,6 %, což tak nějak splňuje očekávání. Je dost možné, že za duben bude inflace dosahovat i 3 %, takže trhy mají zase o trochu větší důvod růst. Především pro komodity se jedná o velmi důležitou býčí zprávu.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) na 67 000 USD?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.