ANALÝZA – Bitcoin (BTC) na 67 000 USD?

BTC bitcoin

Od včerejší analýzy na Bitcoin (BTC) došlo k menšímu progresu, což si rozhodně zaslouží alespoň krátkou pozornost. Setrvačnost up pokračovala i s dnešním dnem, ale už to nemělo takovou sílu a bylo znát, že začíná chybět palivo. Korekce na intraday proto dávala logiku, což se vlastně i v těchto chvílích děje.

Zásadní ovšem je, abychom tento obchodní týden otestovali 67 000 USD, protože potřebujeme znát reakci kurzu na dotyk s horní hranou současné tržní struktury. Dost nám to pomůže, co se týče odhadu budoucího vývoje.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde.

Pozrieť ponuku

Aktuální situace na 4H TF DXY

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) na 67 000 USD?, TRADING11

Prvně se podíváme na dolarový index, kde se stále bojuje o zakreslené pásmo. I když byly na RSI pěkné býčí divergence, kurz impulsem nezareagoval. Nicméně na indikátoru MACD se další býčí divergence rýsují, takže jsou stále šance na impulsní odraz nahoru. Obecně vzato je ovšem v těchto chvílích DXY docela slabé.

Pokles trvá už dva týdny, což je krapet podezřelé. Jistotu nemáme, ale hádal bych, že je i šance atakovat 91 bodů. Nižší pokles je už ovšem podezřelý a vlastně i týdenní close pod 92 body by bylo zvláštní. Na vyšších časových rámcích trh vypadá, že má za sebou vytvořené dno. Proto už je současná slabost pro americký dolar na hraně. I když BTC toho samozřejmě využívá.

Mohlo by vás také zajímat: TEHEEHEE – Elon Musk tweetuje po 80% pumpě Dogecoinu

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Co se tedy týče BTC, momentum up dneska dost zesláblo, ale stále byla snaha jít nahoru. Chybělo vážně málo a ještě dnes odpoledne jsme mohli otestovat horní hranu zakreslené struktury, což znamená průnik k 67 000 USD. Nicméně Bitcoin zachvátila jakási slabost, takže se kurz vylil k původní all time high hladině. Konkrétně na 61 452 USD.

Každopádně na všech burzách nedošlo ke stejnému dropu. Respektive na Bitstampu se povedlo cenu srazit asi nejhlouběji. Na Binance a Bitfinexu má spodní knot poslední zavřená svíce mnohem výš. Nicméně vytažení, které v grafu můžete sledovat, je vcelku býčí signál. Na trhu je očividně dost nakupujících, kteří jsou ochotni pády rychle vykupovat.

V každém případě my potřebujeme na vlastní oči vidět, jak kurz zareaguje ve zvýrazněné oblasti u cca 67 000 USD. Čím dál více se počítá s možností ending diagonal, kterou jsem ukázal ve včerejší analýze. Respektive si toho všímá čím dál více lidí, z čehož lze implikovat, že zde bude nemalá snaha medvědů trh shortovat.

Pro ně se totiž jedná o velkou příležitost, kdy poměr rizika je značně v jejich prospěch. Proto zde očekávám silnou negativní reakci a moc nevěřím, že se nakupujícím podaří breakout z patternu na první pokus. Jestli dojde ke zneplatnění ending diagonal, myslím si, že si ještě počkáme. Vše bude ovšem záležet na prvním pokusu o breakout, protože tím zjistíme, jak moc velkou sílu medvědi vlastně mají.

Mohlo by vás také zajímat: Celsius Wallet: Získávejte odměny za držení BTC, ETH, USDT a mnoha jiných bez rizika (+ BONUS 80 USD)

Indikátory

RSI bylo do dnešního odpoledne hodně bullish, ale před pár hodinami se to docela pokazilo a hodnoty indikátoru spadly zpátky do standardních hodnot. Co se týče MACD, zpočátku bylo momentum up docela silné, ale pak nic moc. Tudíž hrozí bearish cross.

BTC závěrem

Otestování horní stěny tržní struktury nám dost napoví, takže si myslím, že se vyplatí počkat. Ona je totiž velká šance, že zde dojde k silnému zamítnutí, a trh se pak může i hodně vysypat. Záleží samozřejmě na urputnosti býků a zda mají ještě dostatek nábojů. Přece jenom byla ta parabola divoká a trh se musel dost vyčerpat. Zkrátka mi přijde racionální si počkat na otestování těch 67 000 USD.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) prorazil na nové ATH, co dál?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.