Bitcoin opět na ATH a altcoiny dělají obrovské zisky – Ještě nemáte nakoupeno?

Bitcoin opět na ATH a altcoiny dělají obrovské zisky - Ještě nemáte nakoupeno?

Sedm týdnů jsme vytrvale psali, že je pouze otázkou času, než přijde pokračování bullrunu na trhu s kryptoměnami. A zdá se, že už je to tady. Bitcoin včera dosáhl nového historického maxima a dnes přidal ještě dalších 1500 dolarů. Na některých burzách dokonce otestoval $ 65000.

Bitcoin pokračuje v růstu a důvod je stále stejný

Scénáře skeptiků se tedy nenaplnily a kryptoměnová mánie pokračuje. Důvodů je mnoho. Hlavním tahounem tohoto šílenství jsou institucionální investoři. Akreditovaní obchodníci, velké firmy, banky či hedge fondy, které nakupují všechny dostupné Bitcoiny.

Instituce berou kryptoměny jako experimentální investici, která je může uchránit před inflací amerického dolaru. Jak jsme psali v jednom z našich článků, za poslední rok se vytisklo rekordní množství zelených papírků a americká centrální banka avizovala, že v tom hodlá pokračovat. Investoři tak hledají všechny způsoby, jak ochránit svůj kapitál, a Bitcoin je pro ně ideální investice.

Mohlo by vás také zajímat: Zalistování akcií Coinbase na NASDAQ není největší událostí tohoto měsíce

Co tento týden způsobilo růst kryptoměn?

Impulsem pro růst z posledních dnů je pravděpodobně zalistování akcií burzy Coinbase na NASDAQ. Na to se můžeme těšit už dnes a futures kontrakty COIN akcií se v době psaní toho článku obchodují za 585 dolarů. Coinbase tak přijde na trh s kapitalizací cca 150 miliard dolarů. Bude velmi zajímavé sledovat, co se stane, až se akcie COIN začnou reálně obchodovat.

Na grafu Bitcoinu se vytváří obchodní kanál

Bitcoin na lineárním grafu víceméně respektuje dvě stoupající trendline, které tvoří support a rezistenci. Za posledních pět měsíců obě linie několikrát otestoval, a dokonce na chvíli i překročil. Vždy se však rychle stáhl zpět do kanálu.

1D BTC / USD - bitstamp
1D BTC / USD – bitstamp

Rychlost, jakou Bitcoin stoupá, nám naznačuje, že do konce dubna bychom teoreticky mohli dosáhnout ceny 75-80 tisíc dolarů. Samozřejmě, jde o ideální scénář, podle kterého půjde vše jako po másle a v nejbližších týdnech nás nezasáhne žádná větší korekce. Z minulosti ovšem víme, že Bitcoin má většinou vlastní plány.

Mohlo by vás také zajímat: Korona pomalu odchází a brzy přijde hyperinflace – Jak na tom vydělat?

Altcoiny reagují na růst Bitcoinu prudkým růstem

Přesto, že cena Bitcoinu roste, jeho dominance opět klesá. Zisk 3% se opravdu nemůže rovnat s růstem Etherea ETH o 7%, Binance Coinu BNB o 7% či XRP o 15%.

A takový Dogecoin DOGE dnes stoupl o 80%!

Drtivá většina altcoinů opět dělá větší zisky než Bitcoin. To dává smysl. Instituce nakupují BTC a spekulanti ostatní kryptoměny. Přece jen, kapitalizace Bitcoinu dnes dosahuje 1200 miliard dolarů a nemůžeme očekávat, že bude dělat nějaké šílené zisky.

Chcete nakupovat Bitcoin, Ethereum či jiné kryptoměny? V tom případě doporučujeme najít si kvalitní směnárnu, která vás neokrádá na skrytých poplatcích. My doporučujeme burzu Binance, kde najdete široký výběr kryptoměn. Binance nabízí nejlepší služby na trhu a tuto platformu denně používají desítky milionů obchodníků.

Vytvořte si na Binance účet přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu 5% na obchodní poplatky.

Jak zbohatnout na kryptoměnách?

Na druhé straně, takový Uniswap Token UNI, Litecoin LTC nebo i Cardano ADA jsou mnohem menší a také mají obrovský potenciál. Ale pozor! Držet altcoiny se vyplatí pouze v případě, že trh s kryptoměnami stoupá. V momentě, kdy medvědi převezmou kormidlo, se stane to, co v roce 2018. Bitcoin padne možná o 80% a alty o 95-98%. A zůstanou na dně do doby, než přijde další kryptoměnová mánie. Tedy, alespoň tak to bylo v minulosti…

Vždy ovšem platí, že velké zisky vytvářejí velké riziko ztrát v budoucnosti. Buďte tedy konzervativní a nedávejte peníze do úplných shitcoinů. Snadno se vám to pak může vymstít. Nebuďte chamtiví!

Pokud to s kryptoměnami myslíte vážně, nechcete je pouze na rychlé prachy, ale vidíte Bitcoin jako dlouhodobé úložiště pro své úspory, musíte si to v hlavě správně nastavit, abyste v kritických situacích nezpanikařili. Před nákupem kryptoměn na dlouhodobý HODL si přečtěte následující článek. Najdete tam důležité informace, které vám v těžkých chvílích pomohou:

Väčšina ľudí na Bitcoine prerobila – ako sa tomu vyhnúť? Všetko je to v hlave

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.