ANALÝZA – S&P 500 a Nasdaq stále nemění svůj růstový směr

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin stále konsoliduje, takže máme čas se zase věnovat jinému trhu. Dnes se tedy stručně zaměříme na akciový index S&P 500 a technologický index Nasdaq. Oba indexy v týdnu čelily menšímu dropu díky plánovanému zvýšení daní z kapitálových výnosů, což chce prosadit administrativa Joea Bidena. Nicméně tento drop se zdá být pouze jednorázový, neboť ztráty byly hned druhý den zase umazány.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde.

Pozrieť ponuku

Aktuální situace na 4H TF S&P 500

S&P 500

Začneme s S&P 500, kde můžeme poslední týden sledovat jakousi nerozhodnost. Volatilita se na obě strany trhu markantně zvedla, což můžeme brát tak, že se cosi blíží. O korekci se mluví docela dlouho, neboť krátce po proražení all time high k menším pročištěním docházelo. I vyšší časové rámce tak nějak vypadají, že trhu dochází síla.

Zatím ovšem čerstvé price action lze brát jako obyčejnou stranovou konsolidaci, ze které s největší pravděpodobností brzy vyústí větší pohyb. Kdybychom měli jít dolů, určitě otestujeme S/R level 3 984 bodů, neboť nad řečenou úrovní není vůbec žádný support. Tudíž korekce asi o 5 % je naprosto reálná.

Mohlo by vás také zajímat: Podvodníci okradli téměř půl milionu Turků – Kvůli tomuto vlády zakazují kryptoměny!

I kdyby cena pokračovala v růstu, jakmile si býci vybojují nové historické maximum, na 4H RSI bude pěkně mastná medvědí divergence. Pak mají právě medvědi nemalou šanci využít příležitosti. Jak jsem i říkal v úvodu, došlo i k menšímu dropu díky plánované úpravě zdanění kapitálových výnosů. Problematika ovšem není statická, a jak budou probíhat jednání, trhy mohou nakonec zareagovat mnohem ošklivěji.

Aktuální situace na 4H TF Nasdaq

S&P 500, ANALÝZA – S&P 500 a Nasdaq stále nemění svůj růstový směr, TRADING11

Nyní přecházíme k trhu Nasdaq, kde je vývoj v podstatě totožný s S&P 500. To je docela zajímavé, protože bylo dlouhé období, kdy ta korelace na obou trzích byla zřetelně odlišná. Každopádně se kurz pořád drží v rozmezí S/R levelů 13 605 – 14 176 bodů, kdy vyšší úroveň je zároveň únorové all time high.

Očekával jsem, že se brzy dočkáme otestování a průrazu, ale nyní si tím nejsem tak jistý. Respektive, že se průraz vůbec povede. Trh po relativně pěkném rally prostě váhá, takže je i dost reálné, že ještě otestujeme S/R level 13 219 bodů. Zatím se trhu ani nepovedlo ryzí otestování úrovně, což se asi během tohoto týdne změní.

Co se týče reakce kurzu na uváděnou zprávu, reakce byla stejná jako na předešlém trhu. Jinak na 4H RSI při překonání aktuálního all time high taktéž hrozí vytvoření velké medvědí divergence.

Mohlo by vás také zajímat: Víte, proč Bitcoin padl zpět na 50 000 dolarů? – Takto přemýšlejí velryby

Závěrem

Osobně se přikláním k tomu, že následující obchodní týden zůstane volatilnější a možná se dočkáme i korekce, kterou investoři docela dlouho očekávají. Kromě toho jsem ještě hodně zvědavý, jak se bude vyvíjet problematika zdanění a v souvislosti s tím reakce akciových trhů. Předpokládal bych, že odezva bude mnohem horší a zatím nic extra.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) zbrzdil pád, podaří se však v následujících dnech odraz?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.