Víte, proč Bitcoin padl zpět na 50 000 dolarů? – Takto přemýšlejí velryby

Share This Post

Trh s kryptoměnami má za sebou skvělý rok. Cena Bitcoinu stoupla o 600 – 800 % a většina kryptoměn udělala ještě větší zisky. Rekordmany tohoto rallye jsou zatím Ethereum ETH, Binance Coin BNB, Dogecoin DOGE a Cardano ADA. Zisky těchto coinů se pohybují v řádech tisíců procent. Bohužel drtivá většina malých investorů a spekulantů se nemůže těšit z takových zisků.

Kryptoměny procházejí očistou – Chamtivost se nevyplácí!

Od ledna tohoto roku si kryptoměn opět začali všímat i obyčejní lidé. Mluví se o nich ve zprávách, média informují o aktuálních pohybech Bitcoinu, celebrity tweetují o svých oblíbených digitálních mincích apod. Jednoduše řečeno, HYPE na trhu s kryptoměnami zase stoupá.

Pokud to velmi zjednodušíme, trh můžeme rozdělit na dva hlavní tábory:

  • velcí hráči,
  • retailoví investoři.

Mezi velkými hráči jsou dlouhodobí HODLeři, kteří mají v peněženkách tisíce Bitcoinů, klasické velryby a nově i institucionální investoři, jenž v posledních měsících nakoupili krypto za desítky miliard dolarů.

4 h BTC / USD - bitstamp
4 h BTC / USD – bitstamp

Zde naleznete naši poslední ANALÝZU: Bitcoin (BTC) zbrzdil pád, podaří se mu brzy odrazit?

Pod pojmem retailoví investoři rozumíme malé obchodníčky, spekulanty, či nováčky, kteří se o kryptoměny zajímají pár měsíců nebo i let a mají v nich maximálně 500 tisíc korun. Pro obyčejného člověka zajímavá částka, nicméně trhem to rozhodně nezamává.

Počet retailových investorů v poslední době rapidně stoupá. Poté, co altcoiny začaly dělat tisíce procent, se zvedla obrovská vlna nákupů. Nováčci si vytvářejí účty na burzách a „investují“ do různých shitcoinů s vidinou velkého zisku. Ti, kteří nakoupili ještě v lednu, či únoru, se stále usmívají. Avšak velké procento nováčků je po propadech z posledního týdne ve ztrátě a začínají mít nervy.

Trh prochází velkým retailovým výplachem

Poslední propad Bitcoinu z 65 000 USD na současných padesát tisíc vlastně není žádná katastrofa. Korekcí o 23% jsme už viděli hromady. Tato je ale něčím jiná. Nachytala totiž obrovské množství spekulantů, kteří po zalistování akcií burzy Coinbase na NASDAQ očekávali další vlnu bullrunu. Psalo se o možném rallye Bitcoinu až na 100 000 dolarů.

První vlna propadu přišla minulou neděli, když Bitcoin klesl pod 60 000 dolarů, čímž aktivoval lavinu likvidací. Na futures platformách zmizely přepákované long pozice Bitcoinu za deset miliard dolarů. Šlo o zdaleka největší vlnu likvidací v historii.

Index strachu a chamtivosti bitcoinů
Bitcoin fear and greed index

Před týdnem v neděli trh vypláchl chamtivé spekulanty. Mnoho lidí se už ovšem poučilo, nebo ani nevědí, jak se vlastně používá páka, a nakupují kryptoměny „normálně“ (tzn. nepůjčují si na nákup peníze od burzy).

A právě tyto malé investory zasáhla druhá vlna propadu, která přišla v pátek. Bitcoin v ní vytvořil nižší minimum a klesl pod hladinu 50 000 dolarů. Na trhu nastala panika a mnoho vystrašených nováčků začalo prodávat. A je dosti možné, že ještě přijde jedna nebo více takových vln.

Trh prochází velkou očistou. Růst kryptoměn z posledních měsíců přitáhl množství lidí, kteří vlastně ani nevěděli, co je to Bitcoin, a nakupovali s vidinou rychlého zisku. Ale obchodování je hra s nulovou výslednicí. Aby jeden vydělal, jiný musí prodělat.

Březnový a hlavně dubnový růst kryptoměn nebyl založený na silných fundamentech, ale na chamtivosti malých obchodníků. A s těmi trh vždy snadno vyjebe. Vyjebal i s vámi?

Toto jsou TOP coiny, které se vyplatí nakupovat v tomto propadu – Názor tradera

Co čeká trh s kryptoměnami?

To by chtěl vědět každý. Existuje několik možností. Dlouhodobé fundamenty ukazují na růst trhu s kryptoměnami, avšak ten může přijít v pohodě až za rok, nebo i později.

Pravdou je, že krypto už roste dost dlouho a některé altcoiny udělaly neskutečná procenta. Vždyť dává smysl, aby měl Dogecoin kapitalizaci 35 miliard dolarů? Těžko říct…

Lepší, než odpovědět na otázku, jakým směrem se vydají kryptoměny v následujících měsících, je ujasnit si, zda se vám ještě vyplatí držet nějaké krypto.

  • Přišli jste tu kvůli rychlým ziskům? Tak snad jste se už poučili. Je čas prodat.
  • Berete krypto jako dlouhodobou investici a nakoupili jste za peníze, které v příštích letech nebudete potřebovat? V tom případě pravidelně dokupujte a neřešte cenu. Metodou dollar cost averaging se propracujete k zisku. (Toto není investiční rada!)

Chcete vědět, které kryptoměny se vyplatí nakupovat dollar-cost-averaging metodou? Mrkněte na naši ANALÝZU – Kryptoměna, která za pár let předčí Bitcoin, právě začíná další bullrun

Je na vás, do kterého tábora se chcete zařadit. Uvědomte si ale, že rychlé prachy zdarma neexistují. Pár lidí má vždy štěstí, ale většina se nakonec popálí.

Nevíte, kam se máte zařadit? Přečtěte si těchto 7 smrtelných hříchů ve světě kryptoměn. Pokud pácháte ať už jeden z nich, máte jistotu, že dříve či později skončíte ve ztrátě. A je jedno, jestli Bitcoin udělá sto nebo tisíciprocentní zisk.

7 smrtelných hříchů ve světě kryptoměn

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...