ANALÝZA – Zlato zase hluboce padlo, je v blízké době šance na obrat?

Share This Post

Zlato má za sebou další dost špatný týden. Od minulé analýzy se situace zase dost zhoršila, a dokonce jsme se dostali do cenového pásma, se kterým jsme kalkulovali v nejvíce bearish krátkodobé variantě. Vše má ovšem dvě strany mince, protože se kurz zlata dostal do pásma, které by mělo vydržet. Respektive by nemělo být tak snadné ho prorazit.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Proč je vlastně zlato tak slabé? Jak jsem zevrubně upozorňoval v předešlých analýzách na Bitcoin, na dluhopisovém trhu se ke konci minulého týdne začalo dít něco, co může negativně ovlivnit všechny ostatní trhy. Bohužel trh se žlutým kovem je třeba oproti akciím a Bitcoinu v dost špatné situaci, takže o to je citlivější na negativní vlivy.

Aktuální situace na 1W TF spotového trhu (zlato)

analýza zlato

Prvně bych chtěl ukázat úplně čistý týdenní graf, aby každý čtenář nezkresleně chápal, jak na tom zlato ve skutečnosti je. Od počátku srpna stále klesáme, i když je pravda, že pokles zase po relativně dlouhé době graduje až v posledních několika dnech. Kromě toho chci, aby všichni pochopili, že navzdory střednědobému poklesu je zlato technicky stále v dlouhodobém bull trendu.

Čtěte také: Bitcoin má za sebou nejhorší týden a nejlepší měsíc historie! Jak bude pokračovat?

Aktuální situace na 4H TF spotového trhu (zlato)

analýza zlato

Na 4H grafu je dobře vidět, k jakému masakru na trhu se zlatem došlo. Od lokálního high ztratilo zlato více než 5 %, což je na tomto konkrétním trhu strašlivě moc. Ono se celkově moc nepředpokládalo, že kurz žlutého kovu prorazí z klesajícího kanálu, ale až tak dynamický pokles asi čekal málokdo.

Respektive s dropem až po S/R level 1 716 USD/unce se kalkulovalo spíše ve velmi bearish scénáři. Teď zkusím ve stručnosti popsat price action. Jak jsem již zmínil, propad byl dost dynamický, a po krátké konsolidaci na S/R úrovni 1 756 USD proběhl breakdown. Řečená hranice byla pokládána za silnější, takže její pokoření automaticky vyústilo ve větší výplach.

Kurz šel každopádně dolů, díky čemuž jsme se vrátili zpátky do cenových úrovní, kde jsme byli naposledy v červnu 2020. Na S/R levelu 1 716 USD/unce nastal odraz, což se od zmíněného supportu i očekávalo. Historicky to byla silná úroveň, kolem které se právě v rozmezí dubna až června tvořila cenová rovnováha.

Nicméně se odraz vybarvil jako obyčejný pullback s retestem S/R hranice 1 756 USD/unce, která se potvrdila jako rezistence. Po zamítnutí v této hladině se cena „doplácala“ zpátky k S/R levelu 1 716 USD/unce. Řekl bych, že se nyní bude lámat chleba, protože průraz skrze support by asi vyústil v další gradaci poklesu. Avšak lze i pochybovat nad tím, že to budou mít medvědí až tak snadné.

Čtěte také: Ethereum ztratilo 30 % za týden a Cardano roste: Je ETH-ADA flippening reálný?

Indikátory

Na RSI byla dvojnásobná býčí divergence, která se sice pěkně uplatnila, ale pak pokles zase pokračoval. Při tom čerstvém propadu dosáhly hodnoty indikátoru až 21 bodů, což už je docela hluboko. Hodnoty se každopádně pořád nacházejí velmi blízko od přeprodaného pásma, takže trh zůstává bohužel slabší.

Závěrem

Zlato je strašlivě specifický trh, který se většinu času chová dost odlišně než třeba akcie a Bitcoin. A bohužel aktuální podmínky na trhu mu jednoznačně nesvědčí. Kromě toho inflace ve Spojených státech už několik měsíců stagnuje, takže ta motivace se zajišťovat je prostě malá. Nesmíme ovšem zapomínat, že technicky je žlutý kov pořád v bull trendu, takže se snad i brzy dočkáme zvratu ve prospěch expanze.

Mohlo by vás také zajímat:

ANALÝZA – Bitcoin má pár hodin před měsíčním close, v jaké podobě se zavře?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...