ANALÝZA – Zlato má šanci na silný odraz, podaří se zvrat?

zlato komodity gold unce drahé kovy

Na celkovém stavu trhu se zlatem se samozřejmě nic od mé poslední analýzy nezměnilo, ale rýsuje se nám tu scénář, který jsem v dřívějších analýzách hrubě nastínil jako možnost pro zvrat. Pokud se totiž kurz impulsně odrazí, tak existuje šance, že zlato našlo svoje potenciální dno. Zlato bohužel není už více než půl roku středem pozornosti, protože stejně jako třeba o dluhopisy není o tento žlutý kov valný zájem.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Inflace je ve Spojených státech stagnující a likvidity na trzích hromada (zatím), takže proč vstupovat do trhu, kde je možnost zisku velmi malá? Všichni jednoduše preferují velmi riskantní aktiva, jako jsou akcie a Bitcoin, zatímco vše ostatní strádá. Avšak situace se klidně může každým dnem zase obrátit ve prospěch investic, které jsou všeobecně uznávány jako méně rizikové. I zlato je vlastně takovým kanárkem. Pokud by totiž dokázalo soustavně posilovat, investoři by v tu chvíli začali preferovat méně aktiva.

Aktuální situace na 4H TF spotového trhu se zlatem

zlato, ANALÝZA – Zlato má šanci na silný odraz, podaří se zvrat?, TRADING11

My z minulé analýzy víme, že kurz zlaté unce zareagoval negativně u horní stěny zakresleného kanálu, což je už takový folklór, neboť obdobným zamítnutím trh musel čelit již mnohokrát. V každém případě pokles začal nabírat setrvačnost, tudíž ztráta za ten týden činí asi 4 – 4,5 %. Na spotovém trhu se zlatem je to vcelku dost, i když my jsme z trhu s kryptoaktivy zvyklí na něco zcela jiného.

Čtěte také: Cardano ADA čeká vylepšení Mary! Jak na to zareaguje cena?

Dříve jsem právě nastínil, že by se mohla rýsovat možnost v podobě double bottom v blízkosti S/R levelu 1 756 USD/unce. Na konci listopadu zde kurz zareagoval moc pěkným impulsním odrazem, takže si myslím, že není zrovna mimo předpokládat, že se dřívější price action může v obdobném duchu zopakovat.

Kurz skutečně v blízko uvedené hranice reaguje, z čehož lze vyvozovat, že se brzy dočkáme druhého solidního odrazu, po kterém porostou šance na breakout ze střednědobé downtrendové struktury. Na kapitálových trzích však není nic jistého a klidně se může naplnit bearish scénář v podobě breakdownu aktuálního supportu.

V tom bych až tak neviděl problém, protože druhá úroveň v řadě má podle mě mnohem větší sílu. Leč dokud je trh tam, kde zrovna je, je více na místě brát vážněji první popsanou možnost vývoje.

Indikátory

Tomu, že bychom se skutečně mohli dočkat silného odrazu na nynější podpoře, nahrává fakt, že na 4H RSI je býčí divergence. A dokonce dvojnásobná. Nákupní signál má tedy dost velkou šanci na to, že dojde k jeho uplatnění.

Čtěte také: ECB plánuje zavést digitální euro – V čem se má lišit od kryptoměn?

Závěrem

Jestli na aktuálním supportu skutečně dojde k impulsní reakci kurzu, je pak racionální předpokládat, že se trh znova pokusí o průraz ze střednědobé downtrendové struktury, což by bylo nesmírně bullish. V případě úspěšného průrazu by zlato navázalo na dlouhodobou expanzi. Něco takového je velká událost a zároveň velká příležitost. Nicméně zatím si musíme počkat, zda je trh vůbec dostatečně silný na odraz.

Mohlo by vás také zajímat:

ANALÝZA – Bitcoin po překonání 50 000 USD váhá, máme se obávat?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!