Bitcoin má za sebou nejhorší týden a nejlepší měsíc historie! Jak bude pokračovat?

Bitcoin má za sebou nejhorší týden a nejlepší měsíc historie! Jak bude pokračovat?

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Máme za sebou opravdu drsný týden. Na trhu s kryptoměnami minulé pondělí vznikla panika poté, co Bitcoin padl o 10 000 dolarů na $48 000. Korekce pak pokračovala až do neděle. Lokální minimum se nachází na ceně 43 100 dolarů.

Bitcoin má za sebou nejlepší měsíc a nejhorší týden historie

Na weekly grafu Bitcoinu tak vznikla opravdu nepříjemná červená svíce, která vytvořila obratovou formaci bearish engulfing. To naznačuje, že korekce ještě neskončila, ale bude nějakou dobu pokračovat.

Pokud se chcete naučit obchodovat formaci engulfing, přečtěte si náš článek.

1W BTC / USD - bitstamp
1W BTC / USD – bitstamp

Dočkali jsme se i uzavření monthly svíce, která má opravdu vysoký knot. Přesto jde o nejvyšší monthly svíci v historii. Bitcoin začal únor na ceně 32 800 dolarů a skončil na 45 200 dolarech. To je docela slušné. I když… nepřipomínají vám ty dvě svíce tak trochu konec bullrunu z roku 2017?

Monthly graf Bitcoinu
Monthly graf Bitcoinu

Celkem znepokojivé, že?

Bitcoin v březnu chytá nový dech – Vydrží mu to?

Aktuálně však už opět stoupáme. Bitcoin testuje rezistenci na hladině 48 000 dolarů. Pokud ji prorazí, bude to bullish signál a býci dostanou šanci převzít kontrolu nad trhem. Jestli bychom tento týden uzavřeli nad kulatou hladinou 50 000 dolarů, bylo by to ideální.

Bude zajímavé sledovat, jak se situace vyvine. Zatím to vypadá docela dobře, ale jak jsme viděli minulý týden, situace se může velmi rychle změnit.

Přečtěte si naši nejnovější analýzu: Bitcoin má pár hodin před měsíčním close, v jaké podobě se uzavře?

Altcoiny stoupají spolu s Bitcoinem

Altcoiny na propad Bitcoinu také zareagovaly korekcí. Dost drsné to mělo hlavně Ethereum, které z historického maxima 2050 USD kleslo až na 1350 USD. Konkurenční projekt Cardano přitom pokračoval směrem nahoru a za minulý týden udělal dalších 50%.

Cardano ADA nyní negativně koreluje s Bitcoinem a dnes paradoxně klesá. Stále si však drží třetí příčku v žebříčku kapitalizace. Binance Coin BNB však ADĚ šlape na paty. Za posledních 24 hodin jeho cena stoupla o 20%.

Může Cardano překonat samotné Ethereum? Ethereum ztratilo 30% za týden a Cardano roste, je ETH-ADA flippening reálný?

Defi coiny opět na vzestupu

I Ethereum dnes vypadá docela dobře. Za posledních 24 hodin cena této kryptoměny stoupla o 11%. Po delší době dovádějí i některé Defi coiny. Aave udělalo 18%, Synthetix SNX 13%, Maker MKR 20% a SushiSwap SUSHI 14%. To jen dokazuje, že defi sektor má stále největší potenciál z celého krypto trhu.

Zajímá vás náš pohled na trh s kryptoměnami? Přijďte si dnes večer pokecat na stream. Přihlaste se na odběr kanálu BitLink a nenechte si ujít naše videozpravodajství.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.