Bank of America vidí v Solaně budoucnost! Přirovnávají ji ke společnosti VISA!

Bank of America vidí v síti Solana větší budoucnost než v síti Ethereum!
Bank of America vidí v síti Solana větší budoucnost než v síti Ethereum! ,zdroj: www.shutterstock.com/IvanBabydov

Hlavní stratég druhé největší banky ve Spojených státech uvedl, že Solana je připravena vzít si kousek z podílu na trhu od sítě Ethereum! Věří, že se tak stane díky výhodám nízkých transakčních poplatků, škálovatelnosti a snadnosti použití sítě Solana.

Mohlo by tě zajímat: Jak si vytvořit ziskového trading bota snadno a zdarma

Solana má budoucnost, tvrdí stratég v Bank of America

Vysoce postavený stratég digitálních aktiv v Bank of America Alkesh Shah předpověděl, že konkurent druhého největšího hráče ve světě kryptoměn, Solana, by se mohl stát „něčím jako VISA, ale v ekosystému kryptoměn“.

Síť Solana byla spuštěna v roce 2020 a od té doby si stihla obsadit místo v žebříčku TOP 10 největších kryptoměn. Tržní kapitalizace je momentálně více než 47 miliard dolarů a cena tokenu SOL je momentálně cca 150 dolarů. ATH mince SOL dosáhl slušných 260 dolarů.

Mnozí kritici však tvrdí, že rychlost přichází na úkor decentralizace a spolehlivosti, ale stratég si myslí, že síť má více výhod než nevýhod.

Alkesh Shah okomentoval síť Solana následovně:

„Schopnost sítě poskytovat vysokou propustnost, nízké náklady a snadné použití optimalizuje blockchain pro případy spotřebitelského použití, jako jsou například mikroplatby, DeFi, NFT, decentralizovaná síť (Web 3.0) či různé online hry.“

Dále naznačuje, že Solana si již nějakou dobu bere „kousek z podílu“ na trhu od Etherea díky nízkým poplatkům, snadnému použití a škálovatelnosti. Na druhé straně Ethereum může být zařazeno do kategorie jako „síť s vysokými hodnotami za transakce. ETH upřednostňuje decentralizaci a bezpečnost, ale na úkor škálovatelnosti, což vedlo k obdobím přetížení sítě a transakčním poplatkům, které jsou dost často vyšší, než je hodnota odesílané transakce,“ tvrdí stratég.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Síť může sloužit jako VISA ve světě kryptoměn

Představitel Bank of America porovnává síť Solana se společností VISA, která zpracuje v průměru 1 700 transakcí za sekundu (TPS), avšak Solana je schopna zvládnout více než 24 000 TPS. Ethereum momentálně zvládá kolem 12 TPS na hlavní síti, zatímco Solana se může pochlubit limitem přibližně 65 000 TPS.

Je třeba také připomenout, že Solana zažila za poslední měsíce několik problémů, jako například problémy s výběrem, které potvrdila i kryptoburza Binance.

Na síti Solana se koncem loňského roku také odehrál kybernetický útok. Výkon blockchainu společnosti Solana byl zasažen útokem DDoS. Ten se obecně týká velkého počtu koordinovaných zařízení nebo botnetu, které zahltí síť falešným provozem, aby ji přerušily. Síť také zažila 17hodinový výpadek pro aktivitu hromadného botování počáteční nabídky DEX (IDO) na platformě DEX Raydium založené na Solaně.

Přečti si také: Jaké strategie použít pro Binance staking – až 100% roční zhodnocení!


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.