Polygon (MATIC) čeká další týden dlouhodobě očekávaný update – co se změní?

Polygon (MATIC) čeká další týden dlouhodobě očekávaný update
Polygon (MATIC) čeká další týden dlouhodobě očekávaný update, zdroj: www.shutterstock.com/FurkanCubuk

Vývojáři rychle rostoucí sítě Polygon přicházejí s inovací. „The Polygon London Hardfork“, který spustí spalování tokenů MATIC a uskuteční se již 18. ledna 2022!

Představitelé Polygonu oznámili, že očekávaný upgrade. „Ethereum Improvement Proposal (EIP) 1559“ se spustí na hlavní síti už příští týden.

Polygon London Hardfork je připraven ke spuštění!

Projekt, který je původem z Indie, v oficiální zprávě oznámil, že aktualizace, která spustí spalování tokenů MATIC, je naplánována na 18. ledna 2022 v 9:00 (českého času) na hlavní síti.

Mohlo by tě zajímat: Jak si vytvořit ziskového trading bota snadno a zdarma

Upgrade EIP-1559, běžně známý jako tzv. „londýnský hardfork“, podle vývojářů kompletně změní fungování trhu s poplatky na síti Ethereum. Eliminuje aukci první ceny jako hlavní mechanismus výpočtu poplatků a zavádí diskrétní základní poplatek, který se bude spalovat, a ne platit těžařům.

Přestože tato změna nesnižuje transakční poplatky, které se řídí pomocí poptávky a nabídky, umožňuje to však uživatelům lépe odhadnout náklady a snížit počet uživatelů, kteří na tom proplácejí.

Tyto změny však budou mít dalekosáhlé účinky na všechny zúčastněné strany Polygonu. Týká se to držitelů nebo „hodlerů“ tokenů MATIC, validátorů, vývojářů decentralizovaných aplikací (dApps) a ostatních uživatelů.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Jak to ovlivní token MATIC?

MATIC má fixní nabídku 10 miliard tokenů, jakékoli snížení počtu dostupných mincí bude mít na aktivum deflační účinek.

Tým projektu také poznamenal, že jejich analýza dospěla k závěru, že roční spálení MATIC by představovalo 0,27 % z celkové nabídky tokenu, tedy asi 27 milionů MATIC.

Pro uživatele dApps v obnovené EIP-1559 síti vylepší výhody využívání ještě nižších poplatků. Avšak k dispozici bude méně tokenů.

Deflace bude prospěšná pro ověřovatele či „delegáty“, protože jejich odměny za zpracování transakcí v síti Polygon jsou denominovány v tokenech MATIC.

Kromě toho budou mít změny za následek méně tzv. „spamových transakcí“ a menší přetížení sítě, jelikož základní poplatek se po zaplnění bloku na síti automaticky zvýší.

Projekt Polygon je poslední době velmi aktivní a celkem často se o něm v kryptokomunitě hovoří jako o velmi slibném projektu, kterému mnozí dávají velké naděje. Nicméně je třeba připomenout, že nedávno vývojáři zjistili a operativně opravili chybu, která ohrozila tokeny MATIC v hodnotě více než 24 miliard dolarů. 2 miliony dolarů v přepočtu se však zachránit nepodařilo, jelikož hacker byl šikovnější a navždy se s nimi vytratil.

Přečti si také: Jaké strategie použít pro Binance staking – až 100% roční zhodnocení!


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.