Bitcoin na 100 000 $ v roce 2021? Podívejte se na tento výpočet

Bitcoin na 100 000 $ v roce 2021? Podívejte se na tento výpočet

Pokud jste v bitcoinu na dlouhou dobu, v následujícím desetiletí existuje reálná cesta k 500,000 $. Bitcoin se v současnosti pohybuje nad 18,000 $, čímž se stabilně blíží ke svému historickému maximu. Je uchovatelem hodnoty a potenciální globální rezervní měnou.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Akcie, dluhopisy a nemovitosti získávají hodnotu z generování peněžních toků. Ocenění těchto aktiv zahrnuje projektování budoucích peněžních toků. Komodity jsou na druhé straně více založené na vlastnostech, takže jejich ceny jsou zakotveny v nabídce a poptávce. Co je ale Bitcoin?

  • Bitcoin jsou zdravé peníze a první nativní internetové peníze.
  • Je omezený (21 milionů), odolný (digitální), přístupný (blockchain je 24/7), dělitelný (1 Bitcoin se rovná 100 milionům satoshi), ověřitelný (open source) a co je nejdůležitější – cenzuře odolný (šifrovaný).

Bitcoin je tak velkým uchovatelem hodnoty. Má obrovský potenciál přerůst v globální rezervní měnu v průběhu času, jakož i do univerzální účetní jednotky.

Čtěte také: Americká masmédia spustila koordinovaný útok proti Bitcoinu! Vytáhla zase tytéž argumenty

Bitcoin a výpočet budoucí ceny

Formy peněz procházejí třemi fázemi vývoje – první jako sběratelská (spekulace o nedostatku), druhá jako investice (uchovatel hodnoty), třetí jako peníze (účetní jednotka a výměnný prostředek).

Mezi lety 2009 a 2018 byl Bitcoin ve své první “sběratelské” fázi. Síť přežila v roce 2017 i rozdělení komunity, které vedlo k vytvoření BCH.

Nyní jsme na začátku fáze investic. Poprvé od svého vzniku vstoupil Bitcoin do běžných médií jako digitální zlato, aby zajistil inflační riziko.

Podle Federálního rezervního systému USA dosáhly bohatství domácností do června 2020 v částce 112 bilionů dolarů. Podle nejpravděpodobnějšího scénáře by z toho bylo 1 až 2% potenciální poptávka ve výši 1,1 bilionu dolarů až 2,2 bilionu dolarů. Na straně nabídky je současný celkový cirkulující BTC asi v částce 18,5 milionu. Předpokládejme, že maximální nabídka 21 milionů je k dispozici pro prodej. Poptávku vydělíme maximální nabídkou. Dostaneme cenové rozpětí od 56,000 do 112,000 $ za BTC.

Čtěte také: Fork XRP se blíží – Nenechte si ujít příležitost vydělat!

Pokud použijeme tuto matematiku na globální bohatství 400 bilionů dolarů, 1 až 2% alokace by mohlo tlačit cenu bitcoinu na 228,000 až 456,000 $. Stane se tak do roku 2021? Pravděpodobně ne. Může se to stát v nadcházejícím desetiletí? Velmi možné.

Co se ale může pokazit? Zde jsou hlavní rizika:

  • narušení vlastností BTC jako zdravých peněz,
  • regulace vlád,
  • riziko adopce.

Závěr

BTC mezi lety 2017 až 2018 vypadal jako bublina. Pokud se však podíváme na celou historii obchodování Bitcoinu, existuje vzestupný trend spolu s rostoucím počtem adres. Aktivně se ale adresy ani zdaleka nepřibližují úrovni z ledna 2018, i když se cena bitcoinu blíží k historickému maximu. Jsme tak na počátku nového cyklu.

Mohlo by vás také zajímat:

Ethereum překonalo 500 $ – Je v bullrunu lepší investice než Bitcoin?