Bitcoin stoupl o 6000 $, ale může se to velmi snadno zvrtnout. Vlna C skončí na 18 150 $?

Bitcoin stoupl o 6000 $, ale může se to velmi snadno zvrtnout. Vlna C skončí na 18 150 $?

Včera jsme se vás zeptali, jestli je propad z neděle a pondělí jen korekce, nebo nastalo otočení trendu a brzy dosáhneme 50 000 $. Ankety se zatím zúčastnilo 360 lidí a drtivá většina hlasovala za první možnost. Párty nekončí, Bitcoin pouze na chvíli zaváhal a letíme nahoru!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Hodnota Bitcoinu roste, ale dejme si pozor na bubble pattern!

Nasvědčuje tomu i dnešní vývoj na trhu. Zdá se, že Bitcoin dosáhl dna včera kolem páté hodiny večer, když otestoval hladinu 30 000 $, která se osvědčila jako dobrý support. A po následném odrazu jsme už o 6000 $ výše. Lokální vrchol jsme zaznamenali dnes kolem osmé ráno na ceně 36 700 dolarů (Bitstamp).

Bitcoin ABC korekce
Bitcoin ABC korekce

Je to důvod k oslavám? Bitcoin se odrazil a brzy dosáhne nového historického maxima, že? Tak jednoduché to bohužel není. Trh s kryptoměnami je často zrádný a nyní, po vstupu nováčků, to platí dvojnásob.

Co způsobilo pád hodnoty Bitcoinu? Může za to hlavně americký dolar: Ztratí Bitcoin kvůli posílení dolaru support na 30 000 $? A co zlato?

Medvědí scénář pro Bitcoin – začne to korekcí na 18 150 $

Bullrun bude pokračovat až tehdy, když se Bitcoin dostane na nové historické maximum. Pro potvrzení stoupajícího trendu je vždy třeba vytvořit vyšší vrchol. Velmi snadno se může stát, že Bitcoin nyní otestuje 40 000 $ a pak přijde druhá vlna směrem dolů. Na takovou ABC korekci čekáme již dlouhou dobu. Momentálně jsme uprostřed vlny B, která je růstová. Po ní přijde vlna C, která by mohla skončit uzavřením obou velkých CME gapů (více se o gapech dočtete zde). V tom případě bychom na konci února mohli nakupovat za nějakých 18 150 $.

Pokud by se po takovém pádu strhla panika a velcí hráči, nebo nedejbože instituce, by začali prodávat, cena může klidně klesnout o dalších 50 $. To už by Bitcoin podlezl i hladinu 10 000 $ a uzavřel by poslední CME gap. Zároveň by se opět naplnil tzv. “Bubble pattern”, který popisuje modelovou situaci na trhu po prasknutí finanční bubliny.

Bublinový vzor
Bubble pattern

Po dosažení šíleného historického maxima přijde první velká korekce. Všichni blbci ještě nakupují, protože se všude mluví o 10násobném růstu a vznikne o něco nižší vrchol, po kterém přijdou ty pravé výprodeje. Jestliže se podíváte do historie, takových bubble patternů má Bitcoin za sebou strašně moc. Je na to specialista.

Přečtěte si naši nejnovější analýzu: ANALÝZA: Konečně slibovaný propad Bitcoinu! Korekce, nebo otočení trendu?

First Sell off, anebo new paradigm?

Je nutno dodat, že momentálně se trh s kryptoměnami jistě nachází v jedné z fází bublinové konstelace. Na grafu si můžeme všimnout obrovskou parabolu, která svou výškou dvakrát překonala tu z roku 2017. To ovšem nutně neznamená, že je Bitcoin ve stádiu bubliny, nebo že by něco mělo prasknout… Právě naopak! Fundamenty a dění ve světě naznačují, že ten skutečný růst teprve přijde.

Je dosti možné, že se aktuálně nacházíme ve druhé fázi bubble patternu, v níž ještě ve velkém nakupují institucionální investoři. Veřejnost zatím do kryptoměn hromadně neskočila. Momentálně přecházíme přes “first sell off” – první výprodej, ve kterém se trh očistí od slaboduchých obchodníků, předtím, než udělá to skutečné rallye.

Bublina praskne až na konci třetí fáze, kdy bude mít v kryptoměnách pořádně zainvestováno široká veřejnost. Bitcoin na dlouhá léta ustanoví nové historické maximum a nastane změna uspořádání trhu (new paradigm). Velryby a instituce začnou s velkým ziskem prodávat své mince a tím skončí třetí epocha existence Bitcoinu.

Jak to vidíme my? Budeme se o tom bavit dnes ve 21:00 na streamu na kanále BitLink. Tak si to nenechte ujít a přihlaste se k odběru našich videí. Máme již více než 2000 odběratelů, takže se můžete těšit na další velký giveaway!