Burza OKEx pozastavila výběry kvůli vyšetřování a Bitcoin padl

0
Burza OKEx pozastavila výběry kvůli vyšetřování a Bitcoin padl

Bitcoin včera v noci udělal zajímavý pohyb a dokonce se na chvíli dostal i přes rezistenci 11 500 $. Dokonce nad touto hladinou uzavřel daily svíci a vypadalo to tak, že bude pokračovat. Bohužel dnes ráno kolem šesté se všechno změnilo poté, co se rozkřiklo, že burza OKEx pozastavila výběry. Nejde však o žádný hack. Alespoň to tvrdí burza.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Jeden ze správců mincí spolupracuje s policií při vyšetřování praní špinavých peněz

Důvodem pozastavení výběrů jsou problémy s jedním ze správců mincí, které mají zákazníci OKEx-u uložené na platformě. Směnárna se správcem nedokáže spolupracovat, a proto dočasně pozastavila možnost výběru. Správce totiž spolupracuje s policií při vyšetřování praní špinavých peněz.

OKEx znovu spustí výběry, jakmile bude správce schopen potvrdit transakce. Burza dodává, že peníze zákazníků jsou v bezpečí a že není třeba se ničeho obávat.

Bitcoin na tuto novinku zareagoval a během 30 minut klesl o téměř tři procenta. Z
11 520 $ klesl na 11 200 $, aktuálně se obchoduje o 50 $ výše.

30 mil. BTC / USD - bitstamp
30m BTC / USD – Bitstamp

Může vás zajímat: Jak na dlouhodobé predikce? Úspěšný model Bitcoinu založený na Metcalfeho zákoně  

Zmrazení výběrů předcházely podezřelé transakce

Pár hodin před zmrazením účtů mezi burzou OKEx a neznámými peněženkami proběhlo několik velkých transakcí, na které upozornil twitter bot Whale Alert.

Z OKEx-u odešlo:

Tyto transakce se objevily v době, kdy se pohnuly i mince z Bitfinex hacku. Po internetu tedy kolují spekulace, že možná nakonec skutečně došlo k prolomení bezpečnosti a tyto byly ukradeny. Je to snad důvod, proč správce spolupracuje s policií?

Je ovšem také možné, že šlo o shodu náhod. Neoddávejte se tedy konspiračním teoriím. Pokud máte peníze na burze OKEx, nejlepší bude počkat. A dříve či později se výběry určitě obnoví. OKEx je velká burza a nebude mít problém nahradit pár desítek milionů dolarů. Jestli tedy došlo k nejhoršímu.

A pokud vás zajímá, jak je to nyní s Bitcoinem a co můžeme očekávat v nejbližších dnech, rozhodně se dnes v 19:00 připojte na náš stream! Podíváme se na Bitcoin a pak budeme na požádání analyzovat altcoiny.

Přihlaste se na odběr kanálu BitLink, ať vám neujde naše video zpravodajství.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na