Chtěli jste v roce 2017 koupit kryptoměny? Tak teď máte druhou šanci a za stejné ceny!

0
Chtěli jste v roce 2017 koupit kryptoměny? Tak teď máte druhou šanci a za stejné ceny!

Pamatujete si ještě na rok 2017? Hype tehdy vyhnal cenu altcoinů na nesmyslně vysoké hodnoty a mnozí lidé říkali něco ve smyslu: „Kdybych to jen věděl, byl bych koupil.“ No, tak teď máte šanci. Kvalitní kryptoměny jsou na burzách dostupné za cca stejné ceny a vše nasvědčuje tomu, že bychom se mohli dočkat podobného růstu jako před třemi lety.

Trh s kryptoměnami mezitím dospěl. Do coinů už neinvestují pouze počítačoví nerdi či dobrodružní účetní, ale i banky a hedge fondy z Wall Street. A zatímco Bitcoin se obchoduje za 11000 $, mnoho menších kryptoměn se momentálně pohybuje kolem cen z poloviny roku 2017 a dávají tak druhou šanci nerozhodným.

Je tu jen jeden malý problém. Nikde není psáno, že se kryptoměny musí vrátit na svá historická maxima. U Bitcoinu je to sice velmi pravděpodobné, ale ne všechny mince jsou tak kvalitní. Předtím, než se rozhodnete investovat, si tedy udělejte vlastní průzkum trhu a nežeňte se bezhlavě do tohoto rizikového trhu.

Jak vysoko jsou dnes altcoiny oproti svým historickým maximům?

Pojďme se tedy podívat, za jaké ceny se dnes obchodují populární kryptoměny z roku 2017 a jak vysoko se nakonec dostaly.

Litecoin (LTC) – digitální stříbro

1 W LTC / USD - COinbase Pro
1 W LTC / USD – Coinbase Pro

Ten, kdo zná Bitcoin, pravděpodobně slyšel o Litecoinu. LTC se často přezdívá i digitální stříbro, i když tato kryptoměna již v posledních letech není taková oblíbená. Předběhl ji stablecoin Tether, některé technologické coiny, či fork Bitcoinu.

Litecoin se v současnosti obchoduje za 45 $. Pakatel oproti 420 $ z prosince 2017. Je ale nutno dodat, že Litecoin se již v tomto roce obchodoval i za 83 $.

Čtěte také: Bitcoin byl takto vysoko naposledy během největšího hypu v roce 2017

Ethereum (ETH) – blockchain 2.0

1W ETH/USD - Coinbase Pro
1 W ETH / USD – Coinbase Pro

Ethereum ze všech coinů oproti roku 2017 prošlo největší změnou. V té době jezdilo na dvou vlnách. Jednak se svezlo spolu s Bitcoinem a zároveň benefitovalo z ICO hypu. Tentokrát je jeho situace relativně podobná. Bitcoin v roce 2020 roste, což prospívá i etheru, a zároveň tu máme boom kvalitních DeFi projektů. Ať už jde o decentralizované stablecoiny, burzy, či lending platformy, DeFi produkty našly využití v reálném světě a tlačí cenu Etherea nahoru.

V polovině roku 2017 byla jeho cena 340 $, dnes je to také 340 $. Na historickém maximu v lednu 2018 se však obchodovalo za téměř 1400 $.

TIP redakce: Může Vám 0,28 BTC zajistit lístek mezi 1 % největších boháčů na světě?

Zcash (ZEC) – Jediná skutečně anonymní kryptoměna

1 W ZEC / USD - Kraken
1 W ZEC / USD – Kraken

Zcash patří mezi nejkvalitnější kryptoměny současnosti. Žijeme ve světě, ve kterém americká vláda vypisuje odměnu za deanonymizování transakcí údajně anonymního Monera a hlásí se společnosti, které to prý dokážou. Ani miliarda dolarů by ale nic neudělala s anonymitou Zcashe, který funguje na bázi zero-knowledge důkazů. Je matematicky dokázáno, že transakce Zcashe nikdo nikdy nevysleduje.

Zcash se v polovině roku 2017 obchodoval za 330 $. Dnes je to 56 $. Na historickém maximu v lednu 2018 jste ho mohli koupit / prodat za 900 $.

Závěr

Zaujal vás tento článek? Pošlete ho vašim známým, o kterých víte, že v roce 2017 přemýšleli o koupi kryptoměn. A dejte nám like na facebooku. Do feedu vám budou chodit kvalitní informace o kryptoměnách a budete tak informováni o nejnovějším dění.

Domníváme se, že stojíme na počátku nového parabolického růstu podobného tomu z roku 2017. Byla by škoda nechat si to ujít. 

Mohlo by vás také zajímat:

Silný dolar sestřelil zlato a akcie – Kryptoměny ale statečně odolávají!

Disclaimer: Tento článek slouží pouze pro přehled. Nelze jej považovat za investiční poradenství. Investice do kryptoměn jsou stále extrémně rizikové a za případné ztráty v žádném případě neneseme odpovědnost.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na