Dnes je pro Ethereum velký den. Po tom, co tato kryptoměna minulý týden překonala tři roky staré historické maximum, dnes vstoupila ve formě futures kontraktů na největší derivátovou burzu na světě. Chicago Mercantile Exchange, CME, tak po třech letech na svou platformu přidává druhou kryptoměnu (graf CME ETH futures naleznete zde). V roce 2017 samozřejmě začala s Bitcoinem ve formě futures a později se zde objevily i BTC opce.
Držíte dlouhodobě Ethereum? A víte, že za to můžete získávat i úroky? Těchto 5 ověřených burz podporuje staking! Získejte pasivní příjem držením ETH
Reakce trhu na CME ETH futures může být všelijaká
Otázka za milion nyní zní, jak na tyto novinky zareagují trhy. Zalistování Etherea na CME je z dlouhodobého hlediska samozřejmě pozitivní fundament, ale krátkodobé pohyby mohou jít oběma směry. Netřeba zapomínat, že i po příchodu Bitcoin futures na CME všichni oslavovali, ale největší kryptoměna krátce na to vstoupila do rok trvajícího bear marketu.
Personally, I'm not entering the markets at all here.
Gradually taking profits have been my game recently on the swing trades through which I'm flexible in the coming weeks to come.
I simply don't know how markets will react from tomorrow onwards with the CME futures.
— Michaël van de Poppe (@CryptoMichNL) February 7, 2021
Známý obchodník a přispěvatel stránky cointelegraph Michael Van de Poppe na svém twitteru ohlásil, že má v plánu postupně prodávat Ethereum. Dělá to už nějakou dobu a tato strategie se mu osvědčila. Přesto je připraven vše přehodnotit v případě, že by došlo k významnému pohybu na trhu s kryptoměnami.
A jak to vidíte vy?
Ethereum – víc než jen kryptoměna
Zalistováním Etherea burza svým zákazníkům vysílá signál, že tuto kryptoměnu považuje za dobrou investici a nejde pouze o čistou spekulaci. Ethereum má oproti Bitcoinu několik velkých výhod. Zatímco BTC má fungovat jako internetová měna a používá se na platby, resp. jako uchovatel hodnoty, Ethereum je technologický coin.
Cílem Etherea je vytvořit celosvětový decentralizovaný počítač a zcela změnit způsob, jakým funguje internet. Mezi první reálné využití Etherea patří decentralizované burzy, lending platformy a decentralizované stablecoiny, které si drží cenu dolaru (Dai) či Bitcoinu (WBTC, renBTC). Platforma Ethereum v roce 2020 našla využití ve finančních aplikacích. Do DeFi sektoru se za poslední rok nalilo obrovské množství peněz. Kapitalizace tohoto ekosystému se odhaduje na 35 miliard dolarů.
Chcete si vyzkoušet nějaké decentralizované ETH aplikace a zároveň získat kvalitní peněženku nejen pro Ethereum, ale i vaše ERC-20 tokeny? Doporučujeme MyEtherWallet, která nedávno přidala podporu pro DeFi a NFT!