DOT prudce stoupl o 43 % – skutečný růst se však teprve očekává

DOT prudce stoupl o 43 % - skutečný růst se však teprve očekává

V ranních hodinách 20. února začal objem obchodování Polkadot (DOT) zaznamenávat výrazný nárůst, který pomohl pohánět multichain protokol na nové historické maximum 42,28 USD.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Údaje ze společností TradingView ukazují, že DOT 19. února klesl na nízkou úroveň 29,40 dolaru a následně zaznamenal 43% průlom, díky kterému se cena dostala na nové maximum roku 2021.

DOT / USD
DOT / USD

Čtěte také: Ethereum překonalo 2000 $ – Jaké milníky ho teď čekají? Odpověď dá fibo extension

DOT čeká slušná roadmapa

V ekosystému Polkadot se nadále buduje vzrušení s příchozími aukcemi parachain, které síti Polkadot umožní propojit se s ostatními zavedenými sítěmi, jako jsou Bitcoin a Ethereum.

Mechanismus, pomocí kterého se údaje přenášejí mezi různými blockchainy, se nazývá “cross-chain message passing-lite” a v současnosti se finalizuje během Rococo fáze v roadmapě projektu.

Po úplném auditu kódu pak bude na čase, aby vedení Polkadotu hlasovalo o povolení funkčnosti parachainu prostřednictvím runtime aktualizace. Po ní bude následovat hlasování na přidání výhodných parachainů.

Zavedení parachainů pomůže posunout Polkadot blíže k cíli stát se platformou typu go-to pro interoperabilitu a přeshraniční přenosy dat, jakož i pomoci s dlouhodobým cílem vytvořit plně decentralizovaný a soukromý web, který je kontrolován jeho uživateli.

Mohlo by vás také zajímat:

Federální rezervní banka měla schůzi, jaké je jejich avízo ohledně budoucí politiky?