Korporáty drží stále více mincí – ovládnou Bitcoin a jeho trh?

Share This Post

Bitcoin ve vlastnictví soukromých korporací se během roku 2021 výrazně zvýšil. V tweetu ze dne 3. ledna analytik Willy Woo tvrdil, že veřejné společnosti držící „významné BTC získaly tržní podíl ze spotových ETF jako způsob přístupu k expozici BTC na veřejných akciových trzích“.

Tento fakt byl výraznější od konference MicroStrategy „Bitcoin pro korporace“ 3. a 4. února 2021. Cílem online semináře bylo vysvětlit právní úvahy pro firmy, které se snaží integrovat Bitcoin do svých podniků a rezerv.

MicroStrategy Michaela Saylora je přední společnost zabývající se obchodní inteligencí. Je známá tím, že je obzvláště optimistická v oblasti Bitcoinu, jelikož vlastní téměř 6 miliard dolarů v kryptoměnových aktivech.

Dne 30. prosince Saylorova firma koupila dalších 1914 BTC v hodnotě 94 milionů dolarů. Od prvního nákupu v srpnu 2020 získala společnost zisk více než 2,1 miliardy dolarů.

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Mohlo by tě zajímat: Silvestr ve virtuálním světě není žádný problém – plánuje ho Decentraland!

Institucionální zájem o Bitcoin

Woo odkázal na graf držby BTC v rámci ETF a státních pokladen společností, které jsou k dispozici prostřednictvím akciových trhů, a to na základě údajů z korporační pokladny.

Spotové fondy obchodované na burze (ETF) drží BTC, na rozdíl od futures, ve kterých společnosti nakupují expozici prostřednictvím smluv z trhu futures CME.

Údaje ukazují, že společnost Grayscale, která se zabývá správou aktiv digitální měny, získala nejvyšší podíl na trhu ke konci roku 2021 na úrovni 645 199 BTC. Zabíralo to 71 % trhu, protože držba všech spotových ETF a korporací dohromady činila 903 988 BTC.

MicroStrategy je největší korporátní investor, který vlastní 124 391 BTC v hodnotě kolem 5,8 miliardy USD podle Bitcoin TreasuriesTesla na druhém místě vlastní přibližně 43 200 mincí v hodnotě zhruba 2 miliard dolarů v současných cenách.

Za rok 2020 se množství BTC v držení veřejných společností zvýšilo o 400 %, za 12 měsíců na 3,6 miliardy dolarů.

Mohlo by tě zajímat: Jak vidí budoucnost kryptoměn šéf burzy FTX a zároveň nejbohatší člověk tohoto odvětví?

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....