Prezident i analytik v jednom! Nayib Bukele předpovídá cenu Bitcoinu pro rok 2022

Share This Post

Nový rok začal a prezident El Salvadore Nayib Bukele se na sociální síti Twitter podělil s několika predikcemi na rok 2022.

Bukele přináší slibné predikce!

Minulý rok svět obešla zpráva, jak se El Salvádor 7. září stal první zemí, která se pod Bukeleho vedením rozhodla přijmout Bitcoin jako oficiální zákonné platidlo. Od legalizace měny prezident nakoupil celkem přesně 1,370 BTC do státních rezerv a reinvestoval nerealizované zisky do nových infrastrukturních projektů včetně nemocnice či školy.

Mohlo by tě zajímat: Jak vidí budoucnost kryptoměn šéf burzy FTX a zároveň nejbohatší člověk tohoto odvětví?

Jak se rok 2022 rozbíhá, prezident Bukele přišel s několika zajímavými předpověďmi. Věří, že minimálně další dvě země se připojí k Salvádoru a budou během letošního roku akceptovat Bitcoin jako zákonné platidlo. Ve stejném roce očekává silný bull run, který vytáhne cenu BTC na úroveň, na kterou dlouho čekáme, a to konkrétně na kulatých 100 000 dolarů.

Bukele také předpovídá, že Bitcoin se letos stane hlavním volebním problémem v amerických volbách a na Twitteru svým fanouškům řekl, že je na konferenci Bitcoin 2022 čeká „obrovské překvapení“.

Pokud chceš obchodovat nebo jen  nakupovat  kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

El Salvádor a Bitcoin

Prezident také předpokládá blížící se vzestup dvou domácích iniciativ založených na BTC. Těmi jsou Bitcoin City a Volcano bonds. Bukele předpokládá, že Bitcoin City se stane plně funkčním městem s obytnými oblastmi, nákupními centry, restauracemi, přístavem a pod. Zkrátka, celý projekt se bude točit „kolem Bitcoinu”.

Výstavba města začne už letos. Vývoj virtuálního města bude podporován dluhopisy BTC ve výši 1 miliardy dolarů. Společně s tímto vývojem předpovídá nadměrné využití tzn. „Volcano bonds“, tedy sopkových dluhopisů.

Avšak ne vždy je všechno zlato, co se třpytí. El Salvádor se po přijetí Bitcoinu setkal s technickými problémy. Nedávno byly totiž zveřejněny zprávy o mizejících finančních prostředcích ze státní kryptopeněženky Chivo.

Několik stovek občanů vykázalo v prosinci ztráty v celkové výši více než 96 000 dolarů z dosud neznámé závady v digitální peněžence Chivo.

Mohlo by tě zajímat: Silvestr ve virtuálním světě není žádný problém – plánuje ho Decentraland!

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....