Myanmarská stínová vláda prohlašuje Tether za oficiální měnu

https://www.shutterstock.com/Autor:%20R.%20Bociaga

Myanmarská stínová vláda (NUG), prohlásila americký dolar na bázi stablecoinu Tether (USDT) za oficiální měnu pro místní použití. 

Jihovýchodní asijská země, dříve známa jako Barma, přijme Tether pro svou pokračující fundraisingovou kampaň usilující o svržení současného vojenského režimu. Stínová vláda také získala 9,5 milionu dolarů prostřednictvím prodeje „zvláštních státních dluhopisů jarní revoluce“ nabízených myanmarské diaspoře po celém světě. Cílem skupiny je získat 1 miliardu dolarů prodejem dluhopisů vydaných vládou.

Ministerstvo plánování, financí a investic NUG zveřejnilo v pondělí na Facebooku oznámení o tomto kroku.

Oznámení týkající se přijetí Tetheru ze strany NUG
Oznámení týkající se přijetí Tetheru ze strany NUG. Zdroj: Facebook

Rozhodnutí NUG učinit Tether oficiální měnou podkopává zákaz kryptoměn uvalený centrální bankou Myanmaru v květnu minulého roku. 

Mohlo by tě zajímat: Podle těchto metrik obchodníci upřednostňují ETH před Bitcoinem – cena poroste

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské částky za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokradne na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

Tether pro domácí použití

Začlenění Tetheru jako oficiální měny pro místní použití je vyvoláno obavami o soukromí a zabavením finančních prostředků současným režimem. Ministr financí NUG uvedl, že hlavním důvodem začlenění Tetheru je „domácí použití, které usnadní a urychlí současný obchod, služby a platební systémy“.

Národní skupina uživatelů byla uznána za oficiální vládu Myanmaru francouzským Senátem a Evropským parlamentem v říjnu 2021. Spojené státy však v tomto směru neučinily žádný krok. Rozhodnutí NUG přijmout a používat stablecoiny Tetheru by se mohlo stát předmětem diskuse mezi národy, zejména v době, kdy se vláda USA snaží zavést přísné zásady ohledně vydávání stablecoinů.

Přečti si také: Populární meme tokeny vytvářejí novou herní „play-to-earn“ platformu


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.