Nová vyjádření z MMF – potřeba regulace kryptoměn roste a hegemonie dolaru je v ohrožení!

Share This Post

Mezinárodní měnový fond (MMF) tvrdí, že co se týče regulace kryptoměn, je třeba vynaložit ještě velmi mnoho úsilí. Konflikt na Ukrajině by také mohl přivést k fragmentaci současného světového měnového systému a ohrozit tak americký dolar, varují nejvyšší představitelé této instituce!

V MMF věří, že regulace jsou potřebné

Vysoce postavení představitelé tvrdí, že již před válkou bylo lidstvo svědkem nárůstu používání kryptoměn. Dodávají, že nejvíce je to vidět v zemích s rozvíjejícími se ekonomikami.

Mohlo by tě zajímat: Parlament EU schválil kontroverzní pravidla zakazující anonymní kryptografické transakce!

Ekonomická představitelka MMF Gita Gopinathová řekla následující:

„Myslím si, že ty části světa, kde je společnost méně začleněna do globálního finančního systému a kde lidé mají menší přístup k běžným službám, kryptoměnám a jiným formám digitálních měn, mohou začít hrát velmi důležitou roli. Momentálně také nemáme jasnou představu o tom, jaký počet lidí přešel na kryptoměny.“

Ekonomka dále poznamenala:

„Musíme být obzvláště opatrní, pokud jde o regulaci, která je potřebná k zajištění toho, aby nové formy digitálních peněz nevedly k vyhýbání se omezením toku kapitálového rizika. Řeč je zejména v případě rozvíjejících se světových ekonomik. Čeká nás hodně práce na regulační frontě v oblasti kryptoměn a jiných digitálních aktiv.“

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování. 

Boj mocností

Rusko-ukrajinský konflikt vedl k nevídaným sankcím, které byly uvaleny na jedinou zemi. Ruská federace se setkala s obrovským množstvím západních sankcí, které omezily přístup největšího státu na světě k jeho rezervám a k částečnému odříznutí od západního finančního trhu. Západ při tomto kroku očekával, že to položí na kolena Vladimira Putina a s ním celou zemi, nicméně zatím to tak nevypadá. Právě naopak, Západ dal podnět Rusku přejít na jiné trhy, kde mají své spojence, se kterými mají jediný cíl. Sergej Lavrov, ministr zahraničních věcí Ruska, to popsal takto:

„Svět, ve kterém USA a EU ovládají svět a naznačují, kdo a jak má jednat, se stává minulostí. Vláda hegemona se krátí, svět se stává multipolárním.“

Již nyní jsme svědky toho, že mnohé země znovu řeší to, ve které měně budou probíhat mezinárodní obchody.

Představitelka MMF poukázala i na to, že podíl dolaru v mezinárodních rezervách klesl za poslední dvě desetiletí o téměř 60 %! Přibližně čtvrtinu poklesu lze připsat nárůstu čínského jüanu. Věří, že se Peking snaží internacionalizovat svou měnu, a to i spuštěním své digitální verze CBDC, která pokračuje.

Gita Gopinathová věří, že válečný konflikt posílí digitální finanční aktiva včetně kryptoměn, stablecoinů či digitálních měn centrálních bank.

Čti dál: Shiba Inu oznámila spuštění metaverza – jak reagoval token SHIB?

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...