TOP 5 BTC fundamentů, které MUSÍTE tento týden sledovat: Slabý dolar, Brexit, hashrate…

0
TOP 5 BTC fundamentů, které MUSÍTE tento týden sledovat: Slabý dolar, Brexit, hashrate...

Bitcoin uzavřel minulý týden vysoko nad zářijovou rezistencí 11 000 $ a do trhu se vrací pozitivní sentiment. Kryptoměny rostou, zatímco USA a Evropu trápí velké problémy, a fundamenty pro prospěch Bitcoinu nikdy nebyly silnější. Zdá se, že nás čeká zelený konec roku a snad konečně i nové historické maximum.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Slabý dolar hraje Bitcoinu do karet

US Dollar Currency Index (DXY) před volbami opět začal klesat a analytici očekávají, že v případě zvolení Joa Bidena za nového amerického prezidenta bude pokračovat až na low v roce 2018. Tehdy se zastavil na hladině 89 bodů – o 4 % níže než letošní dno. Aktuálně se pohybuje okolo 93 bodů.

Měnový index amerického dolaru
US Dollar Currency Index

Před dalším propadem síly dolaru varovala i americká banka Goldman Sachs.

„Modrá vlna v amerických volbách a pozitivní zprávy o vakcíně proti koronaviru mohou DXY vrátit na minima z roku 2018.“

Z tohoto scénáře budou benefitovat bezpečné přístavy a alternativní investice. Zlato podle tohoto analytika může dosáhnout hodnoty až 4000 $.

Evropa zápasí s Brexitem a koronavirem

Ani v Evropě není situace o moc lepší. Starý kontinent má velké problémy s druhou vlnou koronaviru. I země, které první vlnu přežily bez větších problémů, nyní zažívají těžké časy a s největší pravděpodobností opět dojde k uzavření mnoha evropských ekonomik.

Do toho dělá problémy i Velká Británie, která porušila mezinárodní právo a odmítá nechat Severní Irsko ve společné evropské ekonomické zóně. Před rokem přitom souhlasila s tímto kompromisem.

Deadline na nalezení kompromisu se nebezpečně blíží a dosažení jakéhokoliv konsensu je zatím velmi daleko.

Amerika čeká na další stimulační balíček

Jak jsme informovali před dvěma dny, 1 z 5 amerických domácností nepřežije do konce prezidentských voleb, pokud vláda neschválí další stimulační balíček. Američané zoufale čekají na stimulus ve výši 1200 $, který jim dovolí pokrýt si základní výdaje, zaplatit nájem apod.

Ministr financí Stephen Mnuchin už potvrdil vydání stimulačního balíčku.

Navzdory nepříjemné situaci americké akcie pokračují v růstu. Index S&P 500 za poslední týden předvedl ukázkový návrat k uptrendu a formuje novou rostoucí trendovou linii. Bude zajímavé sledovat, na jaké hodnotě otevře dnes.

S&P 500
S&P 500

Minulý týden byl nakonec uzavřen na hodnotě 3477,1 bodu a S&P 500 bojuje o nové historické maximum.

Čtěte také: Bitcoin potvrdil UPtrend! Už nikdy se nevrátíme na 10 000 USD!

Bitcoin hashrate dosáhl nového historického maxima

Pojďme ale k něčemu pozitivnějšímu. Fundamenty Bitcoinové sítě snad nikdy nebyly lepší. Hashrate se drží na historickém maximu, kde se dostal ještě v září. Aktuálně je to okolo 140-155 Exahashů za sekundu – 12x více než během roku 2017. To naznačuje, že mineři  se nebojí investovat do těžby a očekávají, že se jim investice vrátí.

Denní počet transakcí se rovněž drží vysoko a v průměru dosahuje 320 000.

Denní počet transakcí Bitcoinu
Bitcoin hashrate

Rovněž počet HODLovaných Bitcoinů je na historickém maximu, což naznačuje, že investoři nemají zájem prodávat za současné ceny a očekávají, že v následujících měsících či letech porostou. Na trhu je tak navzdory miningu stále méně coinů, což také tlačí cenu nahoru.

Sentiment na trhu s kryptoměnami je stále lepší

Nálada na trhu s kryptoměnami je stále lepší. Po nedávném překonání rezistence na 11000 $ se mu otevřela cesta k letošnímu maximu (12 500 $). Fear & Greed Index roste a spolu s ním i long pozice na burzách či investice ze strany institucionálních investorů. V současnosti se pohybuje kolem 50 bodů, což ho staví do neutrálního teritoria. Včera jsme přitom po více než měsíci poprvé viděli greed (chamtivost) na hladině 55 bodů.

Chcete tip na zajímavé altcoiny? Na Trading11 téměř denně analyzujeme Bitcoin a čtyři nejzajímavější kryptoměny s velkým potenciálem. Přístup k těmto analýzám nyní můžete získat se slevou 50 %.

Případně si přečtěte naši technickou analýzu Monera a Chainlinku:

Analýza ChainLink (Link) a Monero (XMR) – Altcoiny solidně pumpují, jaké jsou vyhlídky?

avatar
  Subscribe  
Upozornit na