Zájem o Bitcoin je nyní mnohem větší, než byl v roce 2017 – Google to ale neukazuje

Zájem o Bitcoin je nyní mnohem větší, než byl v roce 2017 - Google to ale neukazuje

Senior marketing manažer společnosti eToro Brad Michelson na svém Twitteru publikoval zajímavé informace. Podle dat společnosti SEMrush zájem veřejnosti o kryptoměny v listopadu 2020 daleko překonává zájem z prosince roku 2017, kdy byl Bitcoin na svém cenovém historickém maximu.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Zájem o Bitcoin je na historickém maximu – Proč to neukazuje i Google Trends?

Podle Michelsona počet vyhledávání za poslední měsíc dosáhl 8,9 milionu, zatímco v roce 2017 to bylo jen 2,5 milionu. To je nárůst o 356%. Michelson také poznamenal, že data od SEMrush ukazují diametrálně odlišná čísla než platforma Google Trends, která se většinou používá pro měření zájmu a popularity. Podle Googlu je zájem o Bitcoin pouze pětinový ve srovnání s prosincem 2017.

Lidé podle Michelsona nejčastěji hledají fráze: “Co je Bitcoin” “Jak koupit Bitcoin” “Bitcoin novinky” a “Bitcoin”

Pokud je to pravda, data z platformy SEMrush korelují s masivním nárůstem aktivních Bitcoinových peněženek z posledních měsíců. Pouze včera podle společnosti Glassnode vzniklo 25 000 nových walletek:

Mohlo by vás také zajímat:

EXPERT blog – 4 důvody, proč Bitcoin do 7 dnů dosáhne historického maxima